HeaderSearchForm

  • XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

PATRONI MEDIALNI

 
 
Salamandra - Wizje Natury 2021
 

Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA
 jest popularno-naukowym czasopismem o zasięgu ogólnopolskim, wydawanym od 1994 roku przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Ukazuje się dwa razy do roku, od 2003 roku w pełnym kolorze. Oceniane jest bardzo wysoko pod względem merytorycznym i edycyjnym.
 
Celem wydawania Magazynu Przyrodniczego Salamandra jest popularyzowanie wiedzy na temat przyrody oraz jej ochrony, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rzadkich i zagrożonych oraz cennych pod względem przyrodniczym obszarów, a także kształtowanie korzystnych dla przyrody postaw i zachowań. Poziom i język artykułów jest dobierany w taki sposób, aby przy zachowaniu pełnej poprawności merytorycznej większość tekstów była zrozumiała dla niebiologów o wykształceniu na poziomie gimnazjum. Jednocześnie, aby także przyrodnicy znajdowali w czasopiśmie interesujące treści.
 
W Magazynie wydzielone są działy tematyczne, w tym część dla najmłodszych czytelników. W każdym z numerów prezentowane są też aktualne przepisy prawne z zakresu ochrony przyrody. Czasopismo stanowi cenną, wykorzystywaną przez wielu nauczycieli pomoc dydaktyczną.

Na stronie internetowej PTOP „Salamandra” znajduje się witryna Magazynu, na której część artykułów dostępna jest w całości bez ograniczeń: http://magazyn.salamandra.org.pl.
 
 
 
 
 
 
Fotografia Masterclass - Wizje Natury 2021
 
 
 
Kwartalnik FOTOGRAFIA MASTERCLASS
 skierowany jest do osób aspirujących do profesjonalnego zajmowania się fotografią i do entuzjastów cyfrowych technik fotograficznych. Przewodnik zawiera działy poświęcone fotografii portretowej i sytuacyjnej, fotografii przyrody i krajobrazu. Każde wydanie zawiera szczegółowe porady wiodących fotografików i praktyków branży. Świetne, inspirujące zdjęcia - przykłady pomagają zilustrować wyzwania i pokazują sposoby jakim sprostać. 
 
FOTOGRAFIA MASTERCLASS ma być skutecznym wsparciem dla każdego kto interesuje się sztuką i technikami fotografowania i chce osiągnąć sprawność warsztatową na poziomie zaawansowanym. Zamieszczamy też poradniki dotyczące wyposażenia sprzętowego dedykowanego poszczególnym specjalizacjom fotografii i komputerowej postprodukcji. Prócz wydań regularnych ukazują się także wydania specjalne, dostępne numery PORTRET, OUTDOOR i MAKROFOTOGRAFIA, w przygotowaniu PEJZAŻ oraz PHOTOSHOP & LIGHTROOM dla fotografów.  
 
Kwartalnik dostępny jest w salonach sprzedaży prasy EMPiK, Inmedio, RUCH, KOLPORTER, także w wybranych księgarniach oraz w bezpośredniej sprzedaży prowadzonej przez wydawcę bizbi.iai-shop.com 
 
 
 
 
 
Dzikie Życie - Wizje Natury 2021
 
 
 
Nasza misja

Miesięcznik Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo opisuje problemy ochrony przyrody w kraju i zagranicą. Popularyzujemy ideę ochrony dzikiego życia. Ujawniamy kto i z jakich pobudek niszczy przyrodę. Mamy własne zdanie.
 
Jak powstaje miesiecznik
Pismo tworzone jest społecznie przez ludzi dzielących się swoją pasją. W naszej publicystyce jesteśmy rzetelni i dociekliwi. W miesięczniku nie umieszczamy reklam, nie płacimy także za zdjęcia czy teksty. Pomimo skromnego budżetu, Miesięcznik Dzikie Życie stał się opiniotwórczym forum, na którego łamach publikują wybitne osobistości. Autonomię pisma utrzymujemy dzięki wsparciu Czytelników i Darczyńców. Wydawcą miesięcznika jest Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.
 
Historia
Pierwszy numer miesięcznika Dzikie Życie powstał w 1994 r. dla nagłośnienia problemu ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tego czasu nieprzerwanie nagłaśniamy i konsekwentnie relacjonujemy problemy przyrodnicze, przyczyniając się do wsparcia ochrony konkretnych miejsc cennych przyrodniczo oraz zagrożonych gatunków zwierząt.
Miesięcznik objął patronatem wiele inicjatyw lub działań na rzecz przyrody – np. powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego, utworzenie na ostatnim w Polsce fragmencie naturalnego lasu pogórza Turnickiego Parku Narodowego, ochrona dużych drapieżników – wilka i rysia, sprawa ochrony Doliny Rospudy, problem rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch w Tatrach, ochrona korytarzy ekologicznych i wiele innych.
 
O czym przeczytasz w Dzikim Życiu
Wiele miejsca poświęcamy ochronie naturalnych, nie przekształconych obszarów przyrodniczych. Popularyzujemy filozofię ekologiczną, w tym głęboką ekologię. Promujemy projekty i wydawnictwa z zakresu ekologii, ochrony przyrody, filozofii, edukacji ekologicznej.
 
Strona internetowa Miesięcznika: https://dzikiezycie.pl
Dzikie Życie na Facebooku
 
 
 
 
 
parent menu item not found: "130"