HeaderSearchForm

  • XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

O ORGANIZATORACH i FESTIWALU

W roku 2005 władze Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) oraz Kampinoskiego Parku Narodowego (KPN) porozumiały się w sprawie organizacji festiwalu fotografii przyrodniczej o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowanym co roku w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie. Dzięki temu porozumieniu i zaangażowniu wielu osób w listopadzie 2021 roku Festiwal o nazwie Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” będzie miał juz swoją 17 edycję.
Festiwal „Wizje Natury”, to doroczne święto fotografii przyrodniczej przyciągające uwagę setek widzów z udziałem wybitnych fotografów z Polski i z zagranicy, z pokazami i rozstrzygnięciami w prestiżowych konkursach - pokazów multimedialnych i fotografii przyrodniczej, oraz towrzyszącą Festiwalowi wystawą fotografii przyrodniczej.
W jego założeniach jest upowszechnianie dorobek polskiej fotografii przyrodniczej, pokazywanie piękna i bogactwa przyrody, edukacja i udział w ochronie dzikiej przyrody. Wśród grona fotoamatorów i profesjonalistów ma promować zasady etyki fotografii przyrodniczej, które powinny towarzyszyć takiej fotografii. Festiwal jest cenną okazją do wymiany doświadczeń, oraz przeglądu najciekawszych dokonań z zakresu fotografii dzikiej przyrody w Polsce. Promuje piękno polskiej przyrody w kraju i za granicą, umożliwia zapoznanie się z czołową fotografią międzynarodową dzięki pokazom zaproszonych gości z zagranicy. Jest imprezą otwartą dla publiczności, od roku 2020 ma swoje miejsce również w internecie.
parent menu item not found: "130"