HeaderSearchForm

  • XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Jury Konkursu "DZIKIE, PIĘKNE, POLSKIE" Edycja 2021

 
Skład Jury otwartego konkursu fotograficznego DZIKIE, PIĘKNE, POLSKIE  Edycja 2021:
 
- Michał Ludwiczak – przewodniczący Jury 
- Agnieszka Florczyk – członkini Jury
- Robert Toczewski – członek Jury
 
 
 
 
 
 
Michał Ludwiczak
 
Michał Ludwiczak pasjonuje się fotografią od ponad 20 lat. W 2005 roku jego fotograficzne zainteresowania ukierunkowały się w stronę dzikiej przyrody i to właśnie niej jest wierny do dziś. Mówi o sobie „fotograf uniwersalny”, ponieważ szuka piękna w każdym możliwym aspekcie dzikiej natury, nie przywiązując się do konkretnego rodzaju fotografii czy tematu. Na pierwszym miejscu stawia światło oraz intrygujący rysunek nieostrości, który jest równie ważny jak główny temat zdjęcia. 
Jest wielbicielem i propagatorem formy prezentacji, jaką jest diaporama. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas spotkań autorskich, warsztatów oraz na prowadzonym przez siebie blogu (blog.fotografiaprzyrodnicza.pl
 
 
 
Agnieszka Florczyk
 
 
Agnieszka Florczyk fotografować zaczęła dzięki żurawiom, które nieustannie ją zachwycają i inspirują. Bagna i mokradła, gdzie przebywają, to miejsca niezwykłe i magiczne, kiedy wchodzące słońce, refleksy w wodzie i snujące się mgły, malują obrazy niczym z baśni, a deszcz i chmury nadają mroczny wymiar. Fascynuje ją światło i klimat tych miejsc, dlatego większość fotografii powstaje w tym niezwykłym momencie, kiedy noc przechodzi w dzień, ptaki budzą się ze snu, przeciągają się, czyszczą pióra - Mam ogromny szacunek i respekt dla przyrody, fotografuję dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku; przedstawiając ich życie i zachowania, staram się w żaden sposób nie zakłócać tego odwiecznego ładu. Przyroda jest doskonała sama w sobie, ma jednak wroga, którym jest człowiek i jego niepohamowana zachłanność. Mam nadzieję, że moje fotografie zwrócą uwagę na piękno, jakie jeszcze jest wokół nas, na zwierzęta, które mają takie samo prawo do życia na Ziemi jak my i przyczynią się do chęci współistnienia z Naturą, a nie do bezwzględnego jej wykorzystywania.
 
Chociaż fotografuje od niedawna, jej fotografie znalazły już uznanie w konkursach krajowych oraz zagranicznych jak choćby francuski Festival de l'Oiseau et de la Nature czy ostatnio Ai-Yakang World Bird Lovers Festival w Chinach. Jest członkiem Dolnośląskiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody, w tym roku otrzymała tytuł Fotografa Roku tego okręgu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert Toczewski
 
 
Fotograf, twórca multimedialny, podróżnik. Członek międzynarodowego stowarzyszenia International Association of Art, członek Związku Artystów Plastyków oraz członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, uhonorowany w 2013 tytułem Fotografa Roku.
 
Absolwent Studium Fotograficznego oraz Akademii Otwartej ASP. Zawodowo pracujący jako Dyrektor Kreatywny. Zwycięzca wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.

Tak mówi o sobie - Wciąż poszukuję. Poszukuję nietuzinkowych kadrów, środków wyrazu, niejednoznacznych tematów, nowego spojrzenia. Staram się to robić z ciekawością małego dziecka, które nie zna ram w jakie wpasowany jest nasz świat. Dokąd mnie te poszukiwania zaprowadzą? Sam nie wiem. Najważniejsze, że cały czas jestem na tropie...
 
parent menu item not found: "130"