HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020 - 7 dni fotograficznych atrakcji online

 
W niedzielę 22 listopada startuje XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020. W tym roku oprócz pokazów i spotkań z fotografami, przygotowaliśmy serię interaktywnych warsztatów, czyli dawkę wiedzy na najwyższym poziomie. Dzięki formule online, każdy może w nich wziąć udział!
Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny festiwal Wizje Natury 2020 odbywa się online - na kanale YouTube Związku Polskich Fotografów Przyrody. Festiwal jest podzielony na trzy części i potrwa nie tradycyjne dwa, ale aż siedem dni.
 
W niedzielę 22 listopada poznamy laureatów konkursu na Fotografa Roku 2020 ZPFP w 9 kategoriach oraz zdobywcę Grand Prix. Ogłosimy też wyniki pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu Dzikie, piękne, polskie. Przedstawimy zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych Wizje Natury 2021, a z okazji 25-lecia Związku przedstawimy nasz dotychczasowy dorobek foto-przyrodniczy oraz pracę fotografów przyrody „od kuchni”. Mamy także niespodziankę – specjalny konkurs na czas trwania Festiwalu organizowany z partnerem festiwalu firmą CANON Polska. Jego szczegóły zdradzimy właśnie w niedzielę.

Druga i trzecia część Festiwalu to wieczorne spotkania w dni powszednie30 listopada - 2 grudnia (poniedziałek - środa) oraz 11-12 grudnia (piątek - sobota).
 
Każdego wieczoru między godziną 19:00 a 21:00 zapraszamy na dwa warsztaty z różnych technik i tematów fotograficznych, dwa pokazy przygotowane przez Okręgi ZPFP oraz „foto-miejscówkę”, w której pokażemy, że przyrodę można fotografować i w parkach narodowych, i w zupełnie nieoczywistych miejscach.
 
30 listopada o tym, jak bezpiecznie i etycznie stanąć oko w oko z żubrem opowie Rafał Kowalczyk, profesor Instytutu Badania Ssaków w Białowieży i zapalony fotograf tych zwierząt, a niezwykle utalentowany Mateusz Piesiak zdradzi jak uchwycić nieuchwytne fotografując ptaki.
 
1 grudnia dowiemy się jak fotografować krajobrazy – ziemskie i niebiańskie. Swoją wiedzą podzielą się z nami astrofotograf Michał Ostaszewski i specjalistka od nastrojowych dzikich pejzaży Katarzyna Gubrynowicz.
 
2 grudnia Michał Ludwiczak pokaże, jaknadać nowe życie starym obiektywom, a Zenon Wojtas, biolog z Magurskiego Parku Narodowego, wprowadzi nas w świat karpackich drapieżników i opowie o tym, jak fotografować je etycznie, bez szkody dla zwierząt.
 
Także 11 i 12 grudnia zapraszamy na warsztaty prowadzone przez fotografów i przyrodników, którzy podzielą się swoją wiedzą prosto z terenu. Wielokrotnie nagradzani mistrzowie diaporam Joanna Antosik i Michał Ludwiczak odkryją przed nami tajniki robienia pokazów łączących zdjęcia z muzyką. Dr Iwona Pawliczka Vel Pawlik ze Stacji Morskiej im. Profesora Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz wolontariusze „Błękitnego Patrolu” Anna Kassolik i Jarosław Jankowski zapraszają na spotkanie z bałtyckimi fokami. W przypadku makrofotografii powiedzenie, że małe jest piękne nabiera zupełnie nowego wymiaru, co udowodni nam Paweł Wrona, a z Tomaszem Bałdygą i Markiem Klewiado zanurzymy się w puszcze tropem jeleni podczas rykowiska.
 
Niedziela 13 grudnia to finał festiwalu. Zapowiada się niezwykle interesująco, ze względu na wirtualny wernisaż najnowszej wystawy członków ZPFP zorganizowanej z okazji jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia, udziałowi Marcina Kostrzyńskiego "Marcina z lasu" i prosto z terenu Pawła Średzińskiego, któremu na sercu leży ochrona Puszczy Karpackiej oraz, na co zapewne czeka wielu uczestników festiwalowego konkursu "Moje ulubione miejsce", pokazy zdjęć finalistów i ogłoszenie wyników tego konkursu, będzie też podsumowanie tygodnia wydarzeń festiwalowych.
 
Zachęcamy Państwa do subskrypcji kanału ZPFP na YouTube. Interaktywna transmisja festiwalu prowadzona jest poprzez: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg.
Najświeższe informacje na Facebooku: https://www.facebook.com/ZPFPpl i na stronie związkowej: http://zpfp.pl/wizje-natury/2020
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
Organizatorzy festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy
Partnerzy festiwalu: CANON Polska, Fotoforma, MZA Warszawa, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Sponsorzy festiwalu: Foto 7, Pracownia obrazu - Jerzy Łapiński, Biebrza Eco-Travel, Wydawnictwo Poznańskie, Artibo - Laboratorium Obrazu, SANSA EUROPE
Patroni medialni festiwalu: Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA, kwartalnik FOTOGRAFIA MASTERCLASS, miesięcznik DZIKIE ŻYCIE, miesięcznik popularnonaukowy WIEDZA I ŻYCIE
Organizacje przyrodnicze towarzyszące festiwalowi: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), Nature First - międzynarodowy sojusz na rzecz odpowiedzialnej fotografii.
 
     Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego.
 
 
parent menu item not found: "130"