HeaderSearchForm

XV Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2019

 
Wizje Natury to międzynarodowy festiwal fotografii przyrodniczej organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody oraz Kampinoski Park Narodowy.
Na Festiwalu swoje dokonania prezentują uznani fotografowie. Gwiazdą Festiwalu jest jeden z ambasadorów marki Canon – wieloletniego partnera „Wizji Natury”. Zazwyczaj przyjeżdża do nas jeszcze jeden gość zagraniczny zaproszony przez ZPFP. Oczywiście nie zabraknie świetnych fotografów z Polski, którzy opowiadają o swoich, niemniej ambitnych, fotograficznych projektach. Każdego roku na Festiwalu swoje dokonania prezentuje też jeden z 13 okręgów ZPFP a na terenie Centrum możemy obejrzeć wystawę najlepszych okręgowych zdjęć. Od kilku lat gościmy także naukowców, którzy podpowiadają nam, jak fotografować przyrodę w sposób etyczny.
Kulminacją Festiwalu są pokazy diaporam, czyli pokazów złożonych ze zdjęć i muzyki, zgłoszonych do dorocznego konkursu „Wizje Natury” oraz jego rozstrzygnięcie, w tym przyznanie Nagrody Publiczności. Poznamy także zwycięzców konkursu na Fotografa Roku ZPFP.
Na uczestników Festiwalu czeka także strefa wystawców, gdzie można przetestować szeroką gamę sprzętu fotograficznego i różnych akcesoriów. Swoje stoiska mają także wydawnictwa przyrodnicze i fotograficzne oraz organizacje pozarządowe.
Festiwal odbywa się w trzeci weekend listopada w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Termin 2019: 16-17 listopada, start o godzinie 10:00
Miejsce: Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38 w Izabelinie pod Warszawą.
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! 
Strony festiwalu: http://www.zpfp.pl/wizje-natury/2019
 
parent menu item not found: "130"