HeaderSearchForm

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Wyniki Konkursu Fotograf Roku 2017 ZPFP

Bardzo ważnym punktem Festiwalu było ogłoszenie wyników XIV edycji konkursu na Fotografa Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody, w którym członkowie Związku rywalizowali o fotograficzne laury w 9 kategoriach konkursowych oraz o najważniejsze wyróżnienie – tytuł Fotografa Roku ZPFP. 
Jury w składzieJerzy Łapiński (przewodniczący), Cezary Korkosz oraz Tomasz Ogrodowczyk wybrało zwycięzców z ponad 3600 zdjęć.
Tytuł Fotografa Roku 2017 ZPFP zdobył Robert Dejtrowski, członek Okręgu Mazowieckiego. Jury wybrało wykonany przez niego portret ropuchy zielonej zgłoszony w kategorii „Inne zwierzęta”, zatytułowany „Na straży”.  
_______________________________________________________________________________________________________________________________
 
Robert Dejtrowski - z wykształcenia biolog i fotograf. Jego pasją jest fotografia przyrodnicza oraz podróże po Polsce. Dociera ze swym aparatem do najbardziej niesamowitych zakątków, szukając ciekawostek i tematów do nowych zdjęć. Uwielbia odkrywać urokliwe miejsca znajdujące się poza głównymi szlakami turystycznymi.
Jeszcze w czasach studenckich zafascynowała go niezwykła przyroda Doliny Środkowej Wisły i fotografuje ją od prawie 30 lat. Autor zdjęć do wielu albumów, książek, przewodników czy podręczników szkolnych. 
Przez wiele lat współpracował z miesięcznikiem FOTO. Powstały wtedy dziesiątki artykułów poświęconych technice i sztuce fotografowania oraz polskiej przyrodzie. Swoje zdjęcia i teksty publikował również miedzy innymi na łamach polskiej edycji National Geographic oraz w wielu czasopismach poświęconych popularyzacji wiedzy przyrodniczej. W 2003 roku ukazał się jego autorski album „Wisła”. W 2106 roku nakładem Oficyny Wydawniczej Mulico ukazał się album „Symbole Polskiej Przyrody”. Prywatnie jest miłośnikiem koników polskich oraz… wiecznych piór. 
Prowadzi blog przyrodniczo-krajoznawczy: http://robertdejtrowski.blogspot.com 
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Zestawienie wyników Konkursu FR2017 ZPFP (do pobrania)
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich fotografii.  
 
parent menu item not found: "130"