HeaderSearchForm

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Tomasz Ogrodowczyk - Wizje Natury 2017

Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, od lat związany jest z Leśnym Studiem Filmowym w Bedoniu pod Łodzią.
Od ponad trzydziestu lat fotografuje i opisuje przyrodę, utrwala ją na taśmie filmowej i nagrywa jej głosy. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w ponad trzydziestu konkursach fotograficznych i filmowych. Ostatni obraz Tomasza Ogrodowczyka, realizowany wspólnie z bratem pt. "Bagna są dobre!" zdobył nagrodę na XVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi za film o charakterze edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Cezary Korkosz - Wizje Natury 2017

Urodził się w Stargardzie Szczecińskim. Z wykształcenia zootechnik i pedagog, natomiast z zamiłowania to przyrodnik i podróżnik. Zawodowo związany z filmem i fotografią. Ekspert Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz koordynator Komitetu Ochrony Orłów na Pomorzu Zachodnim. Poprzez swoje prace promuje działania na rzecz ochrony polskiej przyrody. Współpracuje z wydawnictwami zajmującymi się przyrodą i jej ochroną, związany z agencjami fotograficznymi w Polsce i za granicą. 
Współpracuje z Telewizją Polską między innymi przy zdjęciach do cyklu filmów pt. ”Ocalony Świat”, „Tajemnice koron drzew”, „Sekretne życie żurawia”. Jest autorem kilku książek i albumów między innymi „Wilk skryty wędrowiec”, „Bóbr zapobiegliwy gospodarz”, „Żubr władca absolutny”, „Rybołów ginące piękno”. Ponadto jest autorem cyklu diaporam przyrodniczych dla Parków Narodowych i Krajobrazowych, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Nationalpark Unteres. Prowadzi prelekcje i pokazy o tematyce przyrodniczej i podróżniczej dla nadleśnictw, szkół oraz leśnych kompleksów promocyjnych. 

Czytaj więcej...

Jerzy Łapiński - Wizje Natury 2017

Fotografią zajmuje się od szkoły średniej. W 1979 ukończył Instytut Poligrafii Politechniki Warszawskiej, następnie uczył fotografii na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym samym roku został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2002 roku należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Swoje prace prezentował na 22 wystawach indywidualnych w Polsce i Niemczech, brał udział w 12 wystawach zbiorowych w Polsce, Czechosłowacji i Niemczech. 

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"