HeaderSearchForm

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Mikołaj Arndt i Tymoteusz Podwyszyński - Wizje Natury 2017

Na festiwalu zaprezentuje się młode pokolenie fotografów przyrody.
Mikołaj Arndt, rocznik 1997, przygodę z fotografią rozpoczął w wieku 8 lat fotografując kombajny zbożowe. Z czasem zaczął kierować obiektyw w stronę dzikich zwierząt a od paru lat głównym tematem jego zdjęć są ptaki. Ze względu na bogactwo gatunków, uprzejmość miejscowych ludzi oraz niepowtarzalny klimat, większość jego prac powstaje w Grzybnie - niewielkiej wsi w środkowej Wielkopolsce.
Tymoteusz Podwyszyński urodził się w 1996 roku. Pochodzi z małej wsi w środkowej Małopolsce, gdzie szuka inspiracji w pobliskim lesie oraz nad rzeką Rabą. Miejsca te tętnią życiem o każdej porze roku, co sprawia, że nieprzerwanie odnajduje w nich tematy fotograficzne. Największą sympatię wzbudziły w nim sowy, z którymi spędził przez ostatnie kilka lat niezliczoną ilość godzin, podpatrując ich życie codzienne. Przebywanie z tymi ptakami uczy przede wszystkim cierpliwości, która przydaje się również w życiu codziennym.
Uzdolnieni fotografowie przyrody pokażą nam kilka zróżnicowanych środowisk naturalnych w ich rodzinnych regionach kraju - Wielkopolsce i Małopolsce: wielkopolskie bagna i rozlewiska oraz małopolskie puszcze i górskie rzeki. W prezentacjach autorów pojawi się wielu przedstawicieli polskiej awifauny w tym żuraw, szczudłak, sieweczka rzeczna i puszczyk uralski.
 
 
parent menu item not found: "130"