HeaderSearchForm

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Jose B. Ruiz - Wizje Natury 2017

Pochodzący z Hiszpanii fotograf przyrody i prezes Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP, w latach 2011-2014 prezes AEFONA (hiszpańskiego odpowiednika ZPFP). Działa także jako pisarz i filmowiec specjalizujący się w ochronie przyrody. Brał udział między innymi w projekcie Wild Wonders of Europe.
Jose B. Ruiz to także doświadczony nauczyciel fotografii przyrodniczej, który przeprowadził już ponad 1000 warsztatów i wykładów, laureat i juror licznych konkursów fotograficznych. Jest autorem 16 książek o fotografii, wiele z nich stało się bestsellerami w jego ojczystej Hiszpanii. Tematem przewodnim wystąpienia Jose będzie wpływ sztuki klasycznej na sztukę fotografii oraz to, jak można zwiększyć oddziaływanie naszych fotografii na odbiorców.

Czytaj więcej...

Erik Baláž - Wizje Natury 2017

Naukowiec, obrońca przyrody a przede wszystkim filmowiec. Znany z zaangażowania w edukację i ochronę dzikich Karpat Wschodnich, wędrował przez trzy lata wzdłuż i wszerz przez góry i lasy tych gór – region obejmujący tereny Słowacji, Polski i Ukrainy. Jego dokument o niedźwiedziach „Strażnik Dzikiej Przyrody” walnie przyczynił się do objęcia ochroną tatrzańskich dolin, będących ich schronieniem. Erik jest autorem kilku filmów o Karpatach Wschodnich, najnowszy z nich to „Wilcze Góry”.

Czytaj więcej...

Katarzyna Gubrynowicz - Wizje Natury 2017

Artysta grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, od ponad 10 lat zajmuje się również fotografią przyrody, głównie krajobrazem. W latach 2013-1016 pełniła funkcję prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Zafascynowana dziką przyrodą poszukuje ciekawych kadrów, światła i harmonii, starając się uchwycić niepowtarzalne piękno chwili. W tej, swego rodzaju impresjonistycznej fotografii, stara się ukazać malownicze krajobrazy najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce, jak i za granicą. Od wielu lat redaguje blog o przyrodzie Polski i Europy (starsze wpisy na blogu Szkicowniczek), a sama o sobie pisze tak: Fascynacja pięknem oraz radość z przebywania w świecie przyrody wypędza mnie z miasta w poszukiwaniu ciekawych kadrów, motywów, światła.

Piotr Chara - Wizje Natury 2017

Fotograf ptaków i specjalista w ochronie przyrody. Laureat wielu konkursów fotograficznych (dwie pierwsze nagrody na Festival de L‘Oiseau 2016 w Paryżu, Grand Prix w konkursie „Ekologia w obiektywie 2010“), wykładowca w projekcie „Akademia Nikona“, autor kilkunastu publikacji o Dolinie Odry i Warty. Jako założyciel i prezes Fundacji Zielonej Doliny Odry i Warty realizuje projekty ochroniarskie i edukuje różne grupy społeczne: młodzież, turystów, myśliwych.

Czytaj więcej...

Mikołaj Arndt i Tymoteusz Podwyszyński - Wizje Natury 2017

Na festiwalu zaprezentuje się młode pokolenie fotografów przyrody.
Mikołaj Arndt, rocznik 1997, przygodę z fotografią rozpoczął w wieku 8 lat fotografując kombajny zbożowe. Z czasem zaczął kierować obiektyw w stronę dzikich zwierząt a od paru lat głównym tematem jego zdjęć są ptaki. Ze względu na bogactwo gatunków, uprzejmość miejscowych ludzi oraz niepowtarzalny klimat, większość jego prac powstaje w Grzybnie - niewielkiej wsi w środkowej Wielkopolsce.

Czytaj więcej...

Ryszard Sąsiadek - Wizje Natury 2017

Fotograf z Okręgu Łódzkiego ZPFP o wielkim doświadczeniu i pasji w fotografowaniu przyrody podejmie próbę jej zaszczepienia publiczności festiwalowej. Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Komisarz, organizator i współorganizator wielu plenerów fotograficznych i kilkudziesięciu wystaw fotografii, zdjęcia publikuje w prasie, czasopismach, kalendarzach, książkach i albumach.

Czytaj więcej...

Jerzy Grzesiak z Zespołem Redakcyjnym - Wizje Natury 2017

Jerzy Grzesiak z Zespołem Redakcyjnym zachęci nas do udziału w kampanii wydawniczej najnowszego Albumu fotograficznego opartego na dorobku Związku Polskich Fotografów Przyrody. Będzie to album jedyny i niezwykły o przyrodzie naszego kraju. Jak piszą Redaktorzy - Naszą ambicją jest, by było to wydawnictwo wyjątkowe, które nie tylko odda hołd temu, co w Polsce dzikie i piękne, ale będzie artystyczną ucztą dla oka i popisem fotograficznego kunsztu. Bo przecież fotografia to przede wszystkim sztuka i to do niej będzie nawiązywał Album.

Czytaj więcej...

Okręg Dolnośląski ZPFP - Wizje Natury 2017

Położony w południowo-zachodniej Polsce jeden z 12 Okręgów ZPFP z wielkimi tradycjami i  ambicjami, utalentowanymi fotografami przyrody i pasjonatami fotografii przyrodniczej - Spotykamy się co miesiąc, prezentujemy swoje zdjęcia, dyskutujemy, organizujemy plenery. Okręg Dolnośląski ZPFP powstał wiele lat temu, przechodziliśmy różne koleje losu jednak zawsze w naszym gronie mieliśmy ludzi zdolnych i pracowitych. Zdjęcia naszych koleżanek i kolegów znalazły się w wielu publikacjach a członkowie zdobywali i zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"