HeaderSearchForm

  • XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Joanna Antosik - Wizje Natury 2016

Przewodnicząca Jury konkursu prezentacji multimedialnych.
Z zawodu architekt krajobrazu, lecz to właśnie fotografia przyrodnicza i diaporama stały się jej wielką życiową pasją. Od roku 2012 członek Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. 
Tak Asia pisze o sobie:  W fotografii interesuje mnie to co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnie uwagi podczas spacerów po lesie. Szukam ciekawego światła, form, inspirujących detali. Zawsze staram się poszukiwać czegoś nowego, bardzo lubię przyrodnicze impresje i abstrakcje. Staram się dzięki dostępnym mi narzędziom namalować świat przyrody, w sposób jaki go widzę i czuję, dlatego tak lubię diaporamę. Dzięki mnogości form wyrazu można pokazać naturę w szczególny, osobisty sposób.…’
Diaporamy Asia zwyciężały podczas Festiwalu Fotografii Przyrodniczej 'Sztuka Natury' w Toruniu, Festiwalu 'Wizje Natury' w Izabelinie, na Ogólnopolskim Festiwalu Diaporamy Cyfrowej organizowanym przez Fotoklub Zamek Szczecin, czy w konkursie na Fotografa Roku IFWP.
Asia ma na koncie pokazy autorskie na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej. Jej pokazy można było również oglądać na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi we Francji, Włoszech oraz w Niemczech. 
 
 
 
 

Radosław Siekierzyński - Wizje Natury 2016

Radosław Siekierzyński z Poznania
Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się jeszcze w szkole średniej od wędrówek górskich, podczas których towarzyszył mu zawsze aparat fotograficzny. I dzięki temu w naturalny sposób fotografia krajobrazowa, w szczególności krajobrazu górskiego, od początku stała się jego pasją. Stopniowo odkrywał z aparatem Sudety, Beskidy, Tatry i Bieszczady, które stały się jego wielką miłością. Krajobrazy karpackie pociągnęły go dalej na Słowację, Ukrainę i Rumunię. Wraz z poszerzaniem się górskich horyzontów poszerzał się jego fotograficzny arsenał, począwszy od poczciwego Zenita 12XP, przez Praktice, ostatecznie kończąc na różnych analogowych a potem cyfrowych lustrzankach Canona.

Jako kolejny etap rozwoju fotograficznej pasji pojawiła się potrzeba konfrontacji swoich doświadczeń z innymi. Poszukując podobnych sobie "wariatów" trafił pod koniec lat 90-tych na spotkanie Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. Zaczęły się wspólne plenery, wystawy, pokazy slajdów. Początkowo jako zwykły uczestnik tych spotkań z czasem zaangażował się w prace Zarządu Okręgu, by ostatecznie w latach 2001-2007 zostać Prezesem Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. W 2007 roku został wybrany do Zarządu Głównego ZPFP i od tego czasu pełni w nim funkcję Skarbnika.
Fotograficznie nadal skupia się na fotografii krajobrazowej. Jego ulubionym regionem wypraw fotograficznych stała się Rumunia, gdzie był do tej pory 10 razy. Ciągną go tam górskie przestrzenie ale też etniczne klimaty i wspaniali ludzie, których tam zawsze spotyka. 
  
Ostatnim jego artystycznym wyzwaniem jest projekt "Światy równoległe". Jego założeniem jest odnajdywanie w "krajobrazach" fotografowanych w skali makro ich odwzorowań w rzeczywistych, "klasycznych" krajobrazach. Owocem  tych poszukiwań stała się diaporama  "Światy równoległe", która zdobyła Grand Prix konkursu pokazów cyfrowych podczas festiwalu Wizje Natury 2015 w Izabelinie oraz główną nagrodę w konkursie pokazów cyfrowych festiwalu Sztuka Natury 2015 w Toruniu. Na Toruńskim festiwalu zdobył również swoim zdjęciem "Surferzy" główną nagrodę w konkursie fotografii przyrodniczej, jako pierwszy w historii tego festiwalu zdobywając jednego roku dwie główne nagrody.
 

Łukasz Kuczkowski - Wizje Natury 2016

Nazywam się Łukasz Kuczkowski
Jestem Mężem, Tatą Dwóch Synków, Prawnikiem i Pasjonatem Zimnych Krajobrazów. W takiej właśnie kolejności.
Od dłuższego czasu staram się utrwalać piękne krajobrazy zimnych regionów świata. Początkowo wyłącznie na slajdach. Od niedawna również przy pomocy cyfrowych aparatów Canona. Wyznaję zasadę, że dobre zdjęcie wymaga naprawdę dużego wysiłku i przygotowań, a często przeżycia przygody.
Co 2-3 lata organizuję fotograficzne wyprawa w najdalsze rejony świata. Dotychczas dane mi było poznać zimno Himalajów, egzotykę Nowej Zelandii, chłód gór lodowych Grenlandii, bezkres Patagonii i magiczne krajobrazy Islandii.
Na co dzień jestem partnerem w kancelarii Raczkowski Paruch i zarządzam poznańskim biurem kancelarii. 
Od czasu do czasu moje zdjęcia i diaporamy (pokazy) można zobaczyć na wystawach pokonkursowych. Do tej pory kilkukrotnie byłem laureatem konkursów Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” oraz konkursów fotograficznych Traveler Photographer of the Year, Glanzlichter, Memorial Maria Luisa oraz Nordic Nature Photo Contest.
 
Moje zdjęcia i informacje o wcześniejszych wyprawach są dostępne na mojej głównej stronie internetowej: www.kuczkowski.net.
 
parent menu item not found: "130"