HeaderSearchForm

Poznańskie Dni Fotografii 2015

Poznańskie Dni Fotografii (PDF) to unikalny w skali Wielkopolski cykliczny festiwal fotograficzny, organizowany w Poznaniu przez Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody (OW ZPFP). Jego celem jest przede wszystkim promocja fotografii przyrodniczej jako dziedziny sztuki, a poprzez nią także ochrona przyrody i nauka szacunku do natury jako elementu naszej tożsamości.
Niepowtarzalny charakter PDF sprawia, że na kolejne edycje przyjeżdżają coraz liczniejsze rzesze miłośników fotografii i przyrody nie tylko ze stolicy Wielkopolski, ale również goście z innych zakątków Polski. Tegoroczna piąta już edycja odbędzie się 21 marca 2015 r.
Ze względu na mały jubileusz - piąte urodziny to już coś! - zaprosiliśmy do Poznania niezwykłych gości, którzy w fotografii przyrodniczej są klasą sami dla siebie. Dla zaostrzenia apetytu wymienimy tylko kilku wyjątkowych artystów-fotografów przyrody, z którymi będzie się można spotkać już w marcu w Poznaniu: Tomasz Ogrodowczyk łączący ogromną wrażliwość na piękno z rewelacyjną techniką fotograficzną oraz Krzysztof Miara, fotograf i nurek. Podczas imprezy swoje prace zaprezentują także poznańscy członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody, Elizeusz Cieślik, Paweł Jakubek, Krystian Torz i Lech Jędras.
Tradycyjnie w programie PDF znajdą się również m.in.: wystawy fotograficzne, rozstrzygnięcie V edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie" oraz wystawy towarzyszące wydawnictw przyrodniczych, producentów sprzętu i akcesoriów fotograficznych.
Więcej informacji o konkursie "Przyroda w obiektywie" znajdziecie Państwo w zakladce "Konkurs".
Serdecznie zapraszamy!
Zarząd Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody
parent menu item not found: "130"