HeaderSearchForm

Spotkanie i plener w Krutyni 10-11 grudnia 2016r.

To był bardzo intensywny weekend.

W sobotę, zaraz po oficjalnym rozpoczęciu spotkania zostało przedstawione "Sprawozdanie z festiwalu Wizje Natury 2016". Najpierw zaprezentowano kto w tym roku gościł w Izabelinie, a chwilę później Maciej Rodziewicz wygłosił wykład na temat etyki w fotografii przyrody. Zaraz po tym przedstawiono diaporamy laureatów konkursu, w tym diaporamę pt. "The Last Song" Tomasza Bałdygi, która zdobyła nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności na tegorocznym Konkursie Pokazów Multimedialnych "Wizje Natury 2016".
Kulminacją tej części spotkania było  uroczyste przekazanie Tomkowi otrzymanych nagród.

Po chwili oddechu nastąpiła dyskusja na temat organizacji ogólnopolskiego pleneru fotograficznego planowanego na 11-14 maj 2017r. w Krutyni. Wiele ważnych kwestii mamy już ustalonych, ale jeszcze wiele spraw związanych z plenerem jest do załatwienia. Tu dziękujemy gospodarzom spotkania za cenne uwagi i podpowiedzi, bo nikt lepiej nie zna tego terenu niż Wy.
Kolejna część spotkania nastąpiła po obiedzie, a dotyczyła organizacji nowej wystawy fotograficznej naszego okręgu i selekcji przygotowywanych na nią zdjęć. Każdy mógł zabrać głos w dyskusji i wyrazić swoje zdanie.  Poruszane były problemy kadrowania, obróbki i formatu zdjęć. Wczesny wieczór upłynął na zgłębianiu wiedzy z podstaw Lightroom'a. Dziś już można śmiało powiedzieć, że nauka nie idzie w las ;) bo wiele pytań uzyskało odpowiedź i już mają zastosowanie w praktyce :)
Czas po kolacji spędziliśmy na luźnych rozmowach - nie tylko o fotografii. Duża dawka śmiechu poprawiła mimikę twarzy i umięśnienie brzuchów. W fajnym towarzystwie czas płynie niesamowicie szybko. Chwilę po wybiciu północy cała ekipa, niczym baśniowy Kopciuszek, udała się na odpoczynek. Trzeba nabrać sił na poranny plener.

W niedzielę pogoda była pochmurna i deszczowa. Powstało kilka zdjęć przyrodniczych, dokumentacyjnych i od kuchni. Miło spędziliśmy przedpołudnie dyskutując na tematy różne i fotograficzne. Po obiedzie przyszedł czas na pożegnanie i powrót do domów.
Dziękuję za prawie 100% frekwencję i zaangażowanie. W grupie tak fajnych ludzi da się zrobić wiele pięknych rzeczy :)
 


parent menu item not found: "130"