HeaderSearchForm

Fotograf roku 2022

 

W dniu 9 kwietnia 2022 r. po zakończeniu oficjalnej części Walnego Zjazdu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody Prezes Maciej Rodziewicz ogłosił wyniki Fotografa Roku 2022 naszego okręgu.
Fotografem Roku 2022 drugi raz z rzędu został Marek Klewiado. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Co na temat tej pracy powiedziało Jury Konkursu, można przeczytać poniżej:
"Zdjęcie posiada wszelkie atuty bardzo dobrej fotografii. Odpowiednią kompozycję z głównym elementem w mocnym tle. Intrygującą kolorystykę. No i nieoczywisty pierwszy plan z ażurowej ściany liści, w równie istotnym stopniu budujący kadr. Wszystkie te elementy, ale pewnie także coś jeszcze, czego nie umiemy nazwać, sprawiają, że fotografia ta posiada niezwykły, bajkowy, nieco tajemniczy i niepokojący klimat. Wyróżnia się spośród wszystkich innych i warto dodać, że jednogłośnie wybrana została na I miejsce w kategorii ssaki, jak i na Grand Prix."
Fotografie nagrodzone w poszczególnych kategoriach („Dzikie Miasto”, „Impresje”, „Ssaki”, „Ptaki”, „Inne Zwierzęta”, „Rośliny, grzyby, śluzowce, mchy i porosty”, „Krajobraz”, „Kompozycja i Forma”, „Świat w Naszych Rękach”) wraz z podaniem ich autorów prezentujemy w poniższej galerii uzupełnionej krótką, fotograficzną relacją z wręczenia Grand Prix i pozostałych nagród.
 
 
 
parent menu item not found: "130"