HeaderSearchForm

Wernisaż jubileuszowej wystawy Jacka Sztorca

 
Z wielką przyjemnością informujemy, iż w dniu 6 lipca 2021 r. w Galerii Synagoga w Barczewie odbędzie się wernisaż wystawy „Wnętrza Krajobrazu” naszego kolegi Jacka Sztorca. Wystawa była już prezentowana w Jezioranach, a teraz odbędzie się jej kolejna odsłona. Wystawa to niezwykła, bowiem wieńcząca 45 lat pracy twórczej Artysty.

Jacek Sztorc ma na swoim koncie 18 wystaw indywidualnych. Jego prace znajdują się na stałej ekspozycji w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej. Wystawiane były także m.in. jako wizytówka Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Olsztyna na festiwalu teatralnym we Francji (2008), podczas organizowanego przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie wieczoru zamkowego z cyklu „Oko w oko” ze strażnikami przyrody (2008), w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii z okazji rozpoczynającej się prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej (2011), podczas promocji Mazur w ramach plebiscytu na 7 Nowych Cudów Świata – podczas koncertu wybitnego polskiego pianisty Wojciecha Waleczka.
W latach 2017–2018 Jacek Sztorc uczestniczył w projekcie „Galeria Starego Olsztyna”, prezentując w przestrzeni miasta zdjęcia Olsztyna z lat 70. i 80. Jest autorem zdjęć zamieszczonych w 24 książkach oraz w wielu folderach reklamowych i krajoznawczych. W 2018 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za całokształt pracy fotograficznej i zasługi w upowszechnianiu walorów dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.
Na swych fotografiach ukazuje piękno przyrody, dokumentuje przemiany, które zachodzą w środowisku. Jest mistrzem pejzażu.
Serdecznie gratulujemy dorobku artystycznego i czekamy na kolejne piękne kadry. Tych którzy nie mieli okazji wystawy zobaczyć zapraszamy do Barczewa.
parent menu item not found: "130"