HeaderSearchForm

Magia Przyrody w Muzeum w Kwidzynie 18.02.2018r. - 05.05.2018r.

Okręg OWM- ZPFP oraz Muzeum w Kwidzynie zapraszają serdecznie na wystawę fotograficzną pt. Magia Przyrody do „Galerii pod Mewami”.
Wystawę można oglądać od 18-02-2018r. do 05-05-2018r.

Wernisaż wystawy odbył się w dniu  1 marca (czwartek) 2018 r. o godz. 17:30 w salach wystaw przyrodniczych. W trakcie wernisażu Adam Juźwiak (Działu Przyrody Muzeum w Kwidzynie) opowiadał o relacjach natury, sztuki i nauki oraz co wspólnego mają morskie promienice ze sztuką początków XX wieku. 

Wystawa jest owocem setek godzin podpatrywania natury  przez pasjonatów zrzeszonych  w Związku Polskich Fotografików Przyrody Okręg Warmińsko-Mazurski. Na ekspozycję składają się prace nagrodzone w konkursie „Fotograf Roku” w latach 2014-2017 organizowanym przez ZPFP. 
Autorami zdjęć są: Tomasz Bałdyga, Rafał Chmielewski, Krzysztof Dobek, Henryk Hegier, Maciej Kędzia, Marek Klewiado, Jerzy Łaźniewski, Jan Olchówka, Edyta Portjanko, Maciej Rodziewicz, Zbigniew Salwin, Grzegorz Wajzer.
„…Chciałoby się je zatrzymać, utrwalić choćby szczegóły. Motyla pochwycić w locie, kiedy kołysze się w powietrzy lub staje nad kwiatem, błyszcząc skrzydełkami. Ptaka zakląć w bezruchu, gdy walczy z wichrami. Tyle pięknych istot, tyle roślin i tyle słonecznego światła przekształcić we wspomnienia, których czas nie zatrze.” -Włodzimierz Puchalski (Bezkrwawe łowy)
 
parent menu item not found: "130"