HeaderSearchForm

 

Wystawa "Przyroda Fotografia Obrazy"

Zapraszamy na kolejną wystawę pt."Przyroda Fotorgafia Obrazy" członków Związku Polskich Fotorgafów Przyrody Okręgu toruńskiego.
Sam tytuł wskazuje ,że będzie pokazana przyroda na fotografiach i obrazach. Na wystawie każda osoba ,która uwielbia przyrodę znajdzie coś dla siebie. Będzie kilka zdjęć fal o zachodzie słońca. Znajdziemy kilka fotografii Polskiego krajobrazu. Będziemy mogli spotkać kilka owadów począwszy od biedronki po motyle. A dla kogoś kto uwielbia ptaki będzie można zobaczyć kormorana suszącecego skrzydła na tle zachodzącego słońca. Polskie papużki czyli żołny będą na fotoobrazie na pewno autor opowie o historii ich spotkania. Latające i polujące na ryby czaple oraz suszące skrzydła ptaki wodne. Żurawie odlatujące do ciepłych krajów oraz wydające klangor. Znajdzie się także coś dla wielbicieli ssaków np. walczące daniele, bobra siedzącego na kamieniach oraz wilka patrzącego wprost na oglądającego. I wiele innych wspaniałych zdjęć oraz obrazów. 
Zapraszamy na wernisaż ,a na nim będzie można odebrać kalendarz z 12 fotografiami.
 

Zakończony cykl wystaw "W pogoni za ulotną chwilą"

Właśnie zakończyliśmy cykl wystaw pt.”W pogoni za ulotną chwilą” która wędrowała po różnych zakątkach naszego województwa. Pokazaliśmy nasze prace w 8 różnych miejscach. Dziękujemy wszystkim instytucją którzy bardzo chętnie nas przyjmowali ,a są nimi : Dom Muz w Toruniu , Dom Kultury w Golubiu- Dobrzyniu, Tucholski Ośrodek Kultury w Tucholi, Brodnicki Domu Kultury, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, Pensjonat Przystanek Tleń, Pałac w Lubostroniu oraz Wąbrzeski Domu Kultury. Bardzo nam było miło przy każdym otwarciu wystawy widząc wiele osób starszych jak i młodszych którzy byli zainteresowani naszą działalnością oraz jak z dużym zainteresowaniem i z podziwem oglądali nasze fotografie.

Czytaj więcej...

Kontynuacja wystawy "W pogoni za ulotną chwilą"

Golub-Dobrzyń, Dom Kultury, ul. Hallera 13
Kontynuacja wystawy fotografii przyrodniczej pt. 
„W pogoni za ulotną chwilą” została przygotowana przez członków oraz sympatyków Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Już tytuł wystawy sugeruje, że autorzy prezentowanych zdjęć nie tylko naciskają spust migawki swojego aparatu fotograficznego i już jest gotowa fotografia, którą można zaprezentować szerszej publiczności, ale przede wszystkim traktują naciśnięcie migawki jako ostatni z elementów długiej, żmudnej drogi otrzymania gotowego dzieła. By widz mógł zobaczyć finalny obraz, autor prezentowanej fotografii długi czas poszukuje miejsca, okoliczności i bohatera, którego chce pokazać. W przypadku fotografii przyrodniczej, w przypadku fotografii ptaków i zwierząt, a taka jest przede wszystkim prezentowana w Domu Muz, autorzy prac poznają najpierw teoretycznie bohaterów swoich zdjęć, poznają ich cechy charakterystyczne, zwyczaje, miejsca występowania, by potem, najczęściej z zasiadki lub jakiegoś ukrycia, o określonej porze roku i dnia, w ciekawych okolicznościach bezkrwawo strzelić ze swojego sprzętu tak, aby oglądany obraz przedstawiał ten jeden, jedyny i niepowtarzalny moment zachwycający widza. Często się zdarza, że pomimo tak wielu przygotowań włożonych w sesję, jej efekt jest niezadawalający. Dotyczy to praktycznie wszystkich, ale o wielkości fotografa decyduje również i jego podejście do niepowodzeń. Ci bardziej wartościowi nie bacząc na pewne niedogodności np. para dnia czy nocy, teren – bagno, piach, woda, obecność czy nieobecność bohatera, zdobędą upragniony kadr prędzej czy później. Im więcej włożą trudu w realizację swojego projektu, tym większą sprawi im to frajdę.
Czy oglądający to docenią ?
 

Wernisaż w Domu Muz 20.10.2016

Udało się. Pierwszy wernisaż wystawy za czasów Zarządu OT ZPFP kadencji 2016-2020 r. już za nami. W gościnnych murach Domu Muz w Toruniu, zorganizowaliśmy wystawę pt. "W pogoni za ulotną chwilą". Wzięło w niej udział 13. członków OT i 5. naszych sympatyków, którzy zaczęli regularnie do nas zaglądać. Tak ważną dla nas imprezę otworzył Dyrektor Domu Muz - Tomasz Grzeszkowiak i nasz Prezes - Janusz Kępa. Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała, mimo że za oknem pogoda nie była sprzyjająca do wyjścia z domu. To świadczy o tym, że nasze społeczeństwo przyrodą się jednak interesuje. Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, a wśród nich i Panu Damianowi Wasilewskiemu - dyrektorowi Biura Poselskiego Pawła Szramki. Wystawa będzie eksponowana do 19 listopada, więc jest jeszcze szansa by ci, którym się nie udało jej odwiedzić, zrobili to w tym czasie.
Jeszcze raz zachęcamy gorąco do obejrzenia naszych prac tym bardziej, że dla oglądających przygotowaliśmy konkurs, w którym jest do wygrania przepiękny album "PTAKI POLSKI" tom I i II autorstwa Andrzeja G. Kruszewicza.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"