HeaderSearchForm

 

Powakacyjne spotkanie OT

20190408 0086m17 września br. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie członków Okręgu Toruńskiego ZPFP. Witając wszystkich przybyłych, Piotr Szumigaj przedstawił agendę spotkania, której głównym punktem był oczywiście XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2019 w Izabelinie. Dlatego też Michał Fabiszewski raz jeszcze przypomniał o zbliżającym się terminie nadsyłania zdjęć, z których będzie wybierał fotografie na wystawę, pokazującą dorobek naszego Okręgu Toruńskiego ZPFP. Spośród nadesłanych prac zostanie wybranych 46 fotografii.
 
Kolejną sprawą związaną z Izabelinem to sprawa koszulek z nadrukiem naszego logo. Niestety nie było Piotra Olkiewicza, który jest odpowiedzialny za ten punkt programu. Nie mniej zdecydowaliśmy, że każdy przesyła drogą e-mail rozmiar koszulki oraz ilość jaką będzie chciał kupić. Obowiązkiem Piotra Olkiewicza jest przesłać nam numer konta oraz cenę jednostkową za koszulkę. Po dokonaniu wpłaty na wskazane konto, Piotr zamówi odpowiednią ilość koszulek.
 
Marcin Niesyn oraz Piotr Szumigaj będący administratorami naszej strony internetowej oraz facebooka udzielili nam informacji jak będą zmieniały się nasze „okna na świat”. Dowiedzieliśmy się o standaryzacji w tym zakresie, określonej przez ZG ZPFP - co nas bardzo ucieszyło. Koledzy podali również nowy adres e-mail naszego okręgu – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
W kolejnym punkcie naszego spotkania Dariusz Łenski zademonstrował nam pokaz zdjęć Jurka Holca, przygotowany na jego wystąpienie podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2019 w Izabelinie.
 
Na zakończenie spotkania Piotr Kriesel zaproponował organizację pleneru jesiennego w Rytych Błotach w terminie 18-20 października.
 
opracował Andrzej Składanowski

PLENER FOTOGRFICZNY RYTE BŁOTA

okreg-torunski/zdjecia-do-artykulow/41993c42897aba5b8d36b5c40537e7a6.jpg

Ryte Błota, 22-24 kwietnia 2016 r. - pierwszy fotograficzny plener zorganizowany przez nowy Zarząd OT ZPFP kadencji 2016-2019.
            Uczestnikami imprezy byli członkowie OT oraz zaproszeni goście – wybrani fotografowie przyrody niezrzeszeni w ZPFP, którym chcieliśmy przekazać informacje o związku, kim jesteśmy, jak pracujemy, jaki mamy dorobek fotograficzny, aby zachęcić ich do ewentualnego zasilenia naszych szeregów.
            Zaplanowany rozkład zajęć był bardzo napięty. Piątkowe popołudnie i wieczór przeznaczone było na wzajemne poznanie się oraz zaprezentowanie prac fotograficznych członków ZPFP oraz przybyłych gości. 
            Sobota rozpoczęła się wspólnym fotografowaniem a zakończyła wieczornym ogniskiem, którego specjalnym gościem był znany fotograf – Darek Sarnowski. Później nastąpiła krótka część oficjalna, na której zostały wręczone legitymacje członkowskie naszym nowym kolegom. Oczywiście, jak na fotografów przyrody przystało, został ogłoszony konkurs na najlepsze zdjęcie pleneru. Laureatem został Marcin Niesyn – gość zaproszony przez naszego V-ce Prezesa.
By uświetnić i podnieść rangę naszej imprezy, na wspólną fotograficzną ucztę, zaprosiliśmy dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie – p. Andrzeja Szalkowskiego –  sympatyka i współtwórcę fotograficznych osiągnięć naszych związkowych kolegów z okolic Rypina.
Hitem wieczoru było wystąpienie naszego okręgowego Mac Gywera – Pawła Rzeszota. Kto nie był i nie widział, niech żałuje.
            Jak się okazało, doba miała za mało godzin. Spotkanie zakończyło się bardzo późno lub, jak inni twierdzili, bardzo wcześnie. Pozostał nam do dyspozycji niedzielny poranek, który wykorzystaliśmy na przekazywanie swoich doświadczeń i przemyśleń oraz snucie pomysłów na następny plener.
            Szczególne podziękowania należą się naszemu gospodarzowi tj. właścicielce Ośrodka Wczasowego Rytebłota. Warunki, jakie tam zastaliśmy przeszły nasze oczekiwania. Czuliśmy się tam jak u siebie, dopieszczeni przez niezmiernie miłą p. Rozwadowską.
 
            Czy plener się udał ?. Naszym zdaniem tak, a jak ocenili to nasi goście przeczytajcie poniżej.
 
Janusz Kępa
 

Kontakt

 
Prezes okręgu: 
Janusz Kępa - tel.: 603600820  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiceprezes okręgu:
Piotr Szumigaj - tel.: 693481099 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarz okręgu:
Andrzej Składanowski - tel.: 694396839
Skarbnik:
Piotr Olkiewicz - tel.: 604543280
 
 
Komisja rewizyjna: 
Michał Zieliński
Wiktor Blokowski
Piotr Kriesel
 
 
Administrator strony Okręgu Toruńskiego ZPFP:
Marcin Niesyn
 
Administratorzy Facebooka Okręgu Toruńskiego ZPFP:
Michał Fabiszewski
Piotr Szumigaj
Michał Zieliński
 
 
 
 
 

O nas

Tu niedługo pojawią się informacje o naszym okręgu...
parent menu item not found: "130"