HeaderSearchForm

 

Spotkanie kwietniowe

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nasze spotkanie kwietniowe odbyło się w 17 dniu m-ca - jak zawsze w gościnnych progach firmy „EMTOR”.
Kolega Janusz Kępa po przywitaniu przybyłych na spotkanie członków oraz sympatyków ZPFP, przedstawił agendę zgodnie z którą pierwszym punktem było omówienie najbliższego pleneru. Jako że plener odbędzie się w dniach 11-13 maja nie pozostało już zbyt wiele czasu na „zapięcie ostatnich guzików”. Wiktor Blokowski, jako koordynator naszego wyjazdu, przedstawił ostatnie informacje oraz ustalił sprawy logistyczne związane z transportem.

Czytaj więcej...

Spotkanie marcowe

Jak co miesiąc, spotkanie OT ZPFP odbyło się 20 marca w firmie Emtor, u Jurka Holca. Tematem przewodnim był konkurs na FOTOGRAFA ROKU 2018. W tym miejscu pragniemy jeszcze raz podziękować naszym jurorom tj. Andrzejowi Skowrońskiemu i Leszkowi Wasilewskiemu za poświęcenie i trud włożony podczas obrad.

Czytaj więcej...

Spotkanie luty

 
Dwudziesty dzień lutego to 3 wtorek miesiąca a więc zgodnie z harmonogramem Toruńskiego Okręgu ZPFP, jak co miesiąc spotkaliśmy się w siedzibie firmy EMTOR.
Gościem naszego spotkania był Piotr Potępa autor zdjęć i bloga o astrofotografii a dokładnie jak zaznacza autor, pejzażu nocnego http://nightscapes.pl/

Czytaj więcej...

Spotkanie styczniowe

Spotkaniem członków i sympatyków ZPFP oddziału toruńskiego rozpoczęliśmy
w dniu 16 stycznia 2018r. nowy sezon naszej działalności w gościnnych progach firmy Emtor w Toruniu.
Jak zawsze wszystkich przybyłych, powitał kolega Janusz Kępa nasz niestrudzony Prezes oddziału toruńskiego. Pełen podziwu, iż pomimo „ataku” zimy objawiającego się obfitymi opadami śniegu przybyliśmy w tak licznym gronie, przedstawił agendę spotkania. Pierwszym punktem było wystąpienie głównego gościa spotkania - Mateusza Stopińskiego - St. specjalisty Służby Leśnej ds. mediów, czyli mówiąc najprościej rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Czytaj więcej...

Spotkanie grudniowe

I przeleciał wraz z ostatnimi, odlatującymi ptakami, następny rok wśród fotografów przyrody. Ostatnie tegoroczne spotkanie odbyło się jak zawsze w trzeci wtorek miesiąca w siedzibie gościnnej firmy Emtor. I jak zawsze przy tej okazji dziękujemy Jurkowi Holcowi za schronienie pod Jego dachem.
Pomimo świątecznego nastroju sprawy związkowe na pierwszym miejscu agendy - jak zaznaczył nasz Prezes Janusz Kępa witając wszystkich i otwierając nasze spotkanie.

Czytaj więcej...

Spotkanie listopadowe

Dzisiejsze sprawozdanie ze spotkania listopadowego pewnie będzie „trochę” dłuższe niż zwykle. Ale mieliśmy o czym pogadać i co podsumować; plener w Białowieży, „Wizje Natury”, o planach na następny rok nie wspomnę. Jeśli zanudzę to przepraszam. Ale wydaje się wszystko ważne. Więc do rzeczy.
Jak w każdy trzeci wtorek miesiąca również w listopadzie (21) odbyło się kolejne, spotkanie członków ZPFP okręgu toruńskiego. W zasadzie tradycją już jest to, że spotkania odbywamy w siedzibie firmy EMTOR przy ul. Włocławskiej. Nie wiadomo jak długo nasz kolega Jurek Holc będzie chciał nas gościć w progach swojej firmy, ale póki nas nie wyrzuci korzystamy z zaproszenia, ciesząc się ze wspaniałych warunków lokalowych. Tak więc wielkie podziękowania dla Jerzego.

Czytaj więcej...

Spotkanie wrześniowe

Pierwsze po wakacjach spotkanie ZPFP oddział Toruński za nami.
Przybyłych na spotkanie w dniu 19.09.2017r. członków, kandydatów i sympatyków ZPFP przywitał prezes naszego oddziału kol. Janusz Kępa
Jak zwykle w pierwszych słowach podziękował kol. Jurkowi Holcowi za możliwość spotkania w siedzibie jego firmy przy ul. Włocławskiej. Podziękowania były tym razem gorętsze niż zwykle gdyż mogliśmy skorzystać z nowoczesnego rzutnika multimedialnego maki EPSON, będącego własnością firmy EMTOR, który pozwoli na lepszy odbiór naszych prac. Kolega Jurek z wrodzoną skromnością stwierdził, że nie pozostaje nic innego tylko, aby wykorzystać w pełni możliwości nowego rzutnika „robić wypasione foty” skoro on zainwestował w taki sprzęt.
Następnie Piotr Szumigaj – jako kandydat na członka ZPFP przedstawił swoje dotychczasowe osiągnięcia fotograficzne. Jako pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego, na co dzień obcuje z przyrodą, z którą związany jest od dziecka. Przedstawił swój sprzęt, którym fotografuje oraz zdjęcia z budowy czatowni stacjonarnej jak i przenośnej. Pokazał nam, że ustawił je „miejscówkach” występowania konkretnych gatunków zwierząt i ptaków. A w śród nich były bieliki, zimorodki, wilki, jelenie i in. Zaprezentował soje prace w postaci fotografii, filmików z fotopułapek jak i bardzo ciekawe diaporamy. Podsumowaniem twórczości Piotra było przyjęcie go w poczet członków oraz wręczenie legitymacji i odznaki ZPFP.

Czytaj więcej...

Spotkanie marcowe

Spotkanie marcowe zaczęliśmy od wystąpienia Michała Fabiszewskiego, który zdradził trochę szczegółów dotyczących zbliżającego się pleneru fotograficznego w Rytych Błotach. Po tym nastąpiła długo oczekiwana chwila tj. rozstrzygnięcie konkursu na Fotografa Roku 2017 Okręgu Toruńskiego oraz Fotografa Publiczności. W tym celu Janusz Kępa przedstawił prezentację multimedialną, w której zostały pokazane wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie oraz wszystkie kolejne wyróżnione prace. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczał osobiście Andrzej Skowroński - przewodniczący jury, którego specjalnie zaprosiliśmy na tę uroczystość. Wyniki na: http://zpfp.pl/okreg-torunski/o-nas/2014-06-11-09-55-59

Czytaj więcej...

Spotkanie luty

Tradycyjnie, jak co miesiąc, w trzeci wtorek lutego 2017 roku gościliśmy w firmie Jurka na spotkaniu związkowym. Dla członków Zarządu OT było to miłe rozpoczęcie spotkania, na którym usłyszeliśmy pod naszym adresem słowa pochwały, poparcia i zachęty do dalszej pracy, wygłoszone przez przedstawiciela Komisji Rewizyjnej OT, jako podsumowanie rocznej kadencji Zarządu OT. Dziękujemy bardzo.
W prawdziwie sielski nastrój wprowadził nas wielbiciel naszego Okręgu – Norbert Gajewski, który fotograficznie oprowadził nas po Puszczy Białowieskiej.

Czytaj więcej...

Wystawa w Muzem Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie

Tym razem nasza wystawa fotograficzna pt. „W pogoni za ulotną chwilą” wędruje do zaprzyjaźnionego z nami Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Będzie ona tam eksponowana od 02 marca do 31 marca 2017 r, natomiast uroczyste otwarcie - wernisaż wystawy odbędzie się 2 marca o godz.17.00.
Z powodu bardzo pozytywnego przyjęcia wystawy w poprzednich miejscach, postanowiliśmy powiększyć wystawę o kilkanaście nowych fotogramów.
Tradycyjnie, podczas trwania wystawy, organizujemy konkurs na najpiękniejszą fotografię. Dla zwycięzcy konkursu przygotowaliśmy nagrodę tj. książkę Włodzimierza Puchalskiego „Bezkrwawe łowy”. Serdecznie zapraszamy.
 
 

Spotkanie styczniowe

Rok 2017 rozpoczęliśmy tradycyjnie naszym, comiesięcznym spotkaniem. Zarząd Okręgu Toruńskiego zobowiązał się do przedstawienia sprawozdania ze swojej niespełna rocznej działalności. Uczestnicy spotkania przyjęli niezbyt krótkie wystąpienie Janusza Kępy, który reprezentował zarząd. Po tym obowiązkowym punkcie programu przeszliśmy do bardziej przyjemnych tematów. Tym razem swoją prezentację przedstawił Marian Strześniewski, który pięknie opowiadał o jego sposobie fotografowania ptasiej drobnicy. Zdjęcia, które dokumentowały jego prace, stanowiły dobitny dowód na to, jak trudna jest to sztuka. 

Czytaj więcej...

Spotkanie grudniowe

Na koniec 2016 roku, jak co miesiąc, spotkaliśmy się w gronie członków i sympatyków Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Było to spotkanie szczególne, bo przedświąteczne i ostatnie w tym roku. Podzielenie się wigilijnym opłatkiem i pojawienie się na stole „co nieco”, podkreśliło ten szczególny, przedwigilijny nastrój, za co bardzo dziękuję wszystkim obecnym.

Czytaj więcej...

Spotkanie listopadowe

Kolejne, listopadowe spotkanie za nami. W końcu wyjaśniło się. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Prezesa ZPFP Zygmunta Urzędnika wiemy, że Okręg Toruński zawiązał się 22 lutego 1997 roku. W przyszłym roku czeka nas okrągła 20-ta rocznica powstania okręgu. Obecni na spotkaniu zapoczątkowali dyskusję na temat: jak ten fakt uświetnić. Podjęliśmy decyzję zorganizowania wiosennego pleneru fotograficznego, na który zaprosimy pozostałe okręgi ZPFP. Postanowiliśmy również stworzyć diaporamę z ostatniego 10-lecia opowiadająca o naszych członkach i ich dokonaniach w tym okresie. Rozmawialiśmy o kolejnych naszych wystawach fotograficznych tj. o rozpowszechnieniu istniejącej wystawy pt. „ W pogoni za ulotną chwilą „ oraz nad nową, plenerową wystawą, którą zamierzamy zorganizować na przełomie wiosny/ lata 2017 roku. Kolejnym punktem naszego spotkania było wystąpienie Pawła Rzeszota, naszego okręgowego MacGyvera, który tym razem opowiadał o sposobie fotografowania dzięciołów. Paweł coraz bardziej zaczyna nam przypominać śp. Artura Tabora. Na zakończenie spotkania wystąpił nasz gość – Piotr Szumigaj, który zaprezentował nam tajemnice Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

Spotkanie wrześniowe

Dnia 20 września 2016 po długiej, wakacyjnej przerwie, spotkaliśmy się ponownie, jak zwykle w firmie EMTOR, na naszym comiesięcznym spotkaniu. Z miesiąca na miesiąc lista uczestników związkowych spotkań ciągle się wydłuża. Tym razem było nas 18 osób, co nas bardzo cieszy. Uczestników zebrania powitał Prezes, po czym głos oddał Michałowi Fabiszewskiemu, który zaprosił wszystkich na następne spotkanie związkowe do Cinema City, na dokumentalny film „Królestwo”. To wyjątkowa, wysokobudżetowa produkcja, która powstawała przez cztery lata m.in. w polskiej części Puszczy Białowieskiej. W filmie zobaczymy wilki, tarpany, woły piżmowe czy renifery, oraz oczywiście żubry, łosie i bociana czarnego.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"