HeaderSearchForm

O nas

Okręg Pomorsko-Kujawski powołano w marcu 1996 roku jako jeden z pierwszych w kraju.
Dotychczas prezentowaliśmy swoje prace na wystawach zbiorowych w Biurze Wystaw Artystycznych w Bydgoszczy (wystawy pt. „Z dala od zgiełku", „Przez bory i mszary", „W wirach wody i światła") i wielu miejscach w Polsce. Oprócz wystaw zbiorowych organizowanych w salonach poszczególni autorzy prezentują swoje prace na wystawach indywidualnych organizowanych w kameralnych galeriach. Takich wystaw członkowie naszego Okręgu mają na swoim koncie kilkadziesiąt, wśród nich są także wystawy i prace prezentowane za granicą.
Członkowie Okręgu publikują wiele swoich prac w wydawnictwach związanych z tematyką przyrodniczą. Dużym osiągnięciem jest publikacja ponad 200 zdjęć jedenastu członków naszego Okręgu w albumie wydanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego pt. „Natura województwa kujawsko-pomorskiego". Album prezentuje urokliwe miejsca oraz osobliwości fauny i flory naszego regionu.
 
Członkami Okręgu są ludzie różnych zawodów, ale pasji fotografowania przyrody poświęcają większość wolnego czasu. Różnią się temperamentem twórczym, podejściem do tematów fotograficznych, preferencjami w wyborze motywów do fotografowania czy sposobem komponowania i widzenia obrazów przyrody.
Obecnie Okręg Pomorsko-Kujawski zrzesza 38 członków.
parent menu item not found: "130"