HeaderSearchForm

 

Wystawa indywidualna "Małe światy" - wrzesień 2018

Koniec wakacji to jednocześnie początek nowego sezonu działań naszego Okręgu. Rozpoczynamy mocnym akcentem - wystawą Jurka Maśkiewicza "MAŁE ŚWIATY", która będzie prezentowana we wrześniu w Galerii Pomost w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów”, przy ul. Kiepury 5a. Autor zaprasza wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej i krajobrazowej na wernisaż wystawy, który odbędzie się 6 września o godz. 18:00 w sali Galerii.

Wystawa zbiorowa "Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów" - luty/marzec 2018

Nasza wystawa „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów” pojechała do Kraśnika i tam w Galerii "Odnowa" Centrum Kultury i Promocji będzie prezentowana do 20 marca. Zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy w dniu 23 lutego o godz. 18:00 do Kraśnika, Aleja Niepodległości 44.

Wystawa indywidualna "Świat w moim wizjerze" - luty/marzec 2018

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Tomasza Kiecany, członka naszego Okręgu. Wystawa zatytułowana "Świat w moim wizjerze" będzie prezentowana do 11 marca w Galerii Biblioteki Politechniki Lubelskiej (Budynek Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, poziom III) w Lublinie, ul. Nadbystrzycka 36C.
  +1
 

Wystawa zbiorowa "Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów" - styczeń 2018

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej i krajobrazowej na wernisaż wystawy fotografii członków naszego Okręgu „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów”, który odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 18:00 w Galerii Pomost i Galerii pod Schodami w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów”, w Lublinie przy ul. Kiepury 5a.

Wystawa indywidualna "W świecie form wartkiego nurtu rzek i strumieni" - kwiecień 2017

Członkowie naszego Okręgu - Bożena i Waldemar Komorowscy zapraszają wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej i krajobrazowej do obejrzenia swojej nowej wystawy zatytułowanej "W świecie form wartkiego nurtu rzek i strumieni". Wystawa będzie prezentowana do końca kwietnia w Galerii Handlowej "Olimp" w Lublinie (Al. Spółdzielczości Pracy 34, łącznik pomiędzy dwoma budynkami Galerii).
  +2
 

Wystawa zbiorowa "Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów" - marzec 2017

Dla tych, co nie zdążyli obejrzeć naszej wystawy w DK na Czechowie, mamy radosną wiadomość - od dzisiaj - przez cały marzec możecie nas oglądać w Galerii Handlowej OLIMP w Lublinie, a dokładnie w łączniku pomiędzy starą i nową częścią. Zapraszamy do oglądania.   Marek
  +11
 

Wystawa zbiorowa "Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów" - styczeń/luty 2017 - wernisaż

Wczoraj, zamiast zwykłego spotkania, w Galerii POMOST i w Galerii Pod Schodami w DDK SM "Czechów", nastąpiło otwarcie wystawy fotografii członków Okręgu Lubelskiego ZPFP "Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów". Przemawiali dyrektor DDK - p. Barbara Kotowska, oraz p. Maryla Wosik - opiekun Galerii POMOST. Wystawę otworzył prezes lubelskiego okręgu - Waldemar Komorowski. Zdjęcia będzie można oglądać w Domu Kultury przy ul. Kiepury 5A w Lublinie do końca lutego. Sama wystawa wzbudziła spore zainteresowanie wśród oglądających, o czym może świadczyć spora liczba gości, a o towarzyszących temu emocjach niech opowie krótki fotoreportaż.   Marek
  +8
 

Wystawa zbiorowa "Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów" - styczeń/luty 2017

Miło jest nam poinformować, że nasza wystawa już "wisi". W środę 1 lutego 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich na wernisaż w Domu Kultury przy ul. Kiepury 5a. Wystawa jest szczególnie piękna i różnorodna, dlatego warto przyjść z rodziną lub znajomymi. Poniżej mała relacja z wieszania prac.   Marek
  +10
 

Wystawa zbiorowa "Przyroda Lubelszczyzny" - listopad 2016

Lubelski ratusz znowu wypiękniał, a to za sprawą nowej wystawy Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Lubelskiego. Od dzisiaj do 24 listopada można ją oglądać na schodach wiodących do siedziby prezydenta miasta. Wystawa pod tytułem "Przyroda Lubelszczyzny" składa się z kilkudziesięciu prac członków naszego okręgu. Serdecznie zapraszamy! Poniżej kilka migawek z wieszania wystawy.   Marek
  +10
 

Wystawa zbiorowa „Okiem fotografa - światłem malowane" czerwiec/lipiec 2016

Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii przyrodniczej na kolejną odsłonę wystawy "Okiem fotografa – światłem malowane" Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Gdy zdjęcia już wiszą i zaproszono gości, przychodzi czas na otwarcie wystawy. Tym razem gościliśmy w bardzo prestiżowej galerii WDK w Lublinie, która zwykle służy do prezentacji prac Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Otwarcia wernisażu dokonał prezes LTF – Witold Nowakowski, w imieniu OLZPFP kilka zdań wprowadzających wygłosił, również prezes, Waldemar Komorowski. Nie obyło się bez zabawnych sytuacji. Ktoś powiesił zdjęcie prezesa odwrotnie. Była to być może, próba happeningu artystycznego, w trakcie którego dzieło tworzy się na oczach widzów, a może ktoś nie odrobił lekcji z kompozycji. Pośmialiśmy się, a sztuka zyskała jeszcze jeden walor - humorystyczny. Licznie zgromadzona publiczność, mimo trwającego Euro2016, mogła podziwiać maki, pszczoły, pasikoniki, lodowe abstrakcje, majestatyczne chmury, wydmy i wiele innych ciekawych fotografii. Dla niektórych oglądających nie było całkiem jasne, czy to są tylko wydruki. Ich jakość daje efekt trójwymiarowości, przez co wiele osób próbowało dotykać powierzchni. Trzeba przyznać – wrażenia z oglądania takich zdjęć, w dodatku w takim formacie (60x90) są niezapomniane. Wpis do księgi pamiątkowej i poczęstunek zakończył otwarcie wystawy. Poniżej fotorelacja Jurka Maśkiewicza. Marek.
 +8
 
 

Wystawa zbiorowa "Okiem fotografa - światłem malowane" - marzec 2016

Od 1 marca do 20 kwietnia 2016 można oglądać w Galerii Handlowej "Olimp" w Lublinie (Al. Spółdzielczości Pracy 34) wystawę fotografii członków naszego Okręgu "Okiem fotografa - światłem malowane". Wystawa jest prezentowana w łączniku pomiędzy dwoma budynkami Galerii. Serdecznie zapraszamy.
Poniżej krótki fotoreportaż z nocnego wieszania wystawy.
 +4
 
 
 

Wystawa zbiorowa "Okiem fotografa - światłem malowane" - styczeń 2016

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej i krajobrazowej na wernisaż wystawy fotografii członków naszego Okręgu, który odbędzie się w środę 27 stycznia o godz. 18:00 w Galerii Pomost i Galerii pod Schodami w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów”, przy ul. Kiepury 5a. Wystawa „Okiem fotografa - światłem malowane” będzie prezentowana do końca lutego. Poniżej fotoreportaż z wieszania wystawy i wernisażu.
 +11
 
 

Wystawa zbiorowa "Okiem fotografa - przyroda Lubelszczyzny" - październik/listopad 2015

Od 23 października do 13 listopada można oglądać w lubelskim Ratuszu wystawę fotografii członków naszego Okręgu zatytułowaną "Okiem fotografa – przyroda Lubelszczyzny". Serdecznie zapraszamy.
Jak zawsze wiele radości sprawiło nam przygotowanie wystawy. Poniżej fotoreportaż z wieszania fotografii w Ratuszu.
 +8
 

Wystawa zbiorowa „Piękno Natury w obiektywie lubelskich fotografów” - styczeń 2015

W roku 2015 przypada 20 rocznica powstania Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nasz Związek w tym czasie na trwałe wpisał się w historię polskiej fotografii przyrodniczej zarówno pod względem artystycznym jak i dokumentacyjnym. Połączenie dbałości o zachowanie naszego wspólnego dobra jakim jest dzika przyroda z dążeniem do wyrażania w fotografii indywidualnych odczuć i emocji jest naszym szczególnym osiągnięciem. Okręg Lubelski rozpoczyna jubileuszowe obchody wystawą prac swoich członków „Piękno Natury w obiektywie lubelskich fotografów”. Wystawa jest prezentowana w styczniu w DDK SM „Czechów” (Lublin, ul. J. Kiepury 5A).Wernisaż wystawy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej i krajobrazowej, odbędzie się w sobotę 10 stycznia 2015 r. o godz.16:00.
Jak zawsze wiele radości i satysfakcji sprawiło nam przygotowanie wystawy. Poniżej krótki fotoreportaż z tego wydarzenia.
 +5
 
parent menu item not found: "130"