HeaderSearchForm

 

Ogólnopolski Plener Fotograficzny - SZRENICA

 
 
Ogólnopolski Zimowy  Plener Fotograficzny
ZPFP oddział dolnośląski serdecznie zaprasza  na  Ogólnopolski Zimowy  Plener Fotograficzny
Noclegi  w  Schronisku na SZRENICY Termin 12 styczeń – 15 styczeń 2017r
Wyżywienie w bufecie schroniska
Wjazd kolejką krzesełkową.  W przypadku postoju kolejki ratrak 150zł za 10 osób
Wszystkie dane do obejrzenia na stronie schroniska (  http://szrenica.pl/  )
Istnieje możliwość przewiezienia części  sprzętu  skuterem.
Zaliczka na konto 73 1020  2124 0000 8102 0017 2114  
Andrzej Woźniak Rębiszów 90  w wysokości 50 zł  do dnia 20  listopad 2016r.
Reszta danych w późniejszym terminie,  ewentualny kontakt telefoniczny
pod numerem  602 432 522.
 
 

Pierwsze spotkanie po wakacjach

W związku z remontem sali klubowej na ul.Pretficza musimy zwołać zebranie w innym miejscu i o innym czasie.
Informuję , że najbliższe spotkanie OD ZPFP odbędzie się 7 października 2016 o godzinie 18-tej w Domu Kultury „Bakara” we Wrocławiu, ul. Różana 4-6 /Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowców.
Spotkanie będzie miało uroczysty charakter, rozpocznie się wernisażem naszych prac (tych samych , które były wystawiane w Strzegomiu)
Po zakończonym wernisażu odbędzie się właściwe zebranie na którym będą poruszane następujące tematy:
1-propozycje dotyczące nowego lokum na nasze zebrania /ewentualna współpraca z Dyrekcją Lasów Państwowych /
2-informacje i decyzje dotyczące pleneru 22 października 2016, w kamieniołomach Strzegomia /referentka Małgorzata Gęgotek-Rapak/
3- nowe informacje i decyzje dotyczące pleneru w Kletnie,w Jaskini Niedźwiedziej./referentka Małgorzata Gęgotek-Rapak/
4- pokaz nowych prac członków okręgu.
Matylda Lempel-Chareza
prezes Oddziału Dolnosląskiego ZPFP
PS . Zachęcamy wszystkich członków do logowania się na forum dyskusyjnym : http://ffp.zpfp.pl/

OKRĘG DOLNOŚLĄSKI ZPFP ZAPRASZA NA WYSTAWĘ W STRZEGOMIU

Wystawa w Strzegomiu rozpoczęła się wernisażem 1 lipca 2016r. (piątek) o godz. 17.00 i będzie trwała do końca września.
Wystawę można oglądać w Centrum Aktywności Społecznej KARMEL, w Strzegomiu przy ul. Kościuszki 2 – tuż przy Rynku, zabudowania klasztorne przy Kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej
 
Plakat promujący wystawę
 
i fotorelacja z wernisażu
 fot. Andrzej Rapak

Fotograf Roku 2016 w Okręgu Dolnośląskim ZPFP

Znamy już wyniki tegorocznego konkursu na Fotografa Roku 2016 w Okręgu Dolnośląskim Związku Polskich Fotografów Przyrody.
 
Jury konkursu w składzie: Michał Ludwiczak, Jerzy Dolata, Grzegorz Bobrowicz i Maciej Pietrzak dokonało wyboru najlpeszych fotografii.
Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie składamy szczególne gratulacje dla Przemysława Ziemackiego, który zdobył Grand Prix i tytuł "Fotografa Roku 2016" Okręgu Dolnośląskiego za fotografię "Rybacy z Hasle".
 
 

Okręgowy konkurs na Fotografa Roku 2016

Trwają pracje jury nad wyborem zwycięzców okręgowego konkursu na "Fotografa Roku 2016". W tegorocznej edycji zostały nadesłane 183 prace. Jurorami, którzy się trudzą nad wyborem zdjęć w 9-ciu kategoriach są:
1. Michał Ludwiczak - przewodniczący jury - Prezes Okręgu Łódzkiego
2. Jerzy Dolata - Prezes Okręgu Wielkopolskiego
3. Grzegorz Bobrowicz - fotograf, który wydał jedenaście książek i albumów o przyrodzie Polski
4. Maciej Pietrzak - członek Okręgu Łódzkiego
Do 25 lutego 2016 powinien zapaść werdykt, lecz zostanie on oficjalnie ogłoszony dopiero na ogólnopolskim plenerze Związku Polskich Fotografów Przyrody w Karkonoszach w dniu 10.03.2016r.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Krzysztof Hajduk - nowy kolega w naszym okręgu

Informujemy, że od stycznia 2016 grono członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Dolnośląskiego zostało powiększone. Nową osobą jest Krzysztof Hajduk. Kilka zdjęć jego autorstwa załączamy i życzymy samych sukcesów, ciągłego rozwoju i satysfakcji, którą daje fotografia!

Wernisaż wystawy "Skarby Izerów"

Zapraszamy Wszystkich w dniu 09.12.2015r. na wernisaż wystawy fotograficznej naszego kolegi, Andrzeja Woźniaka, zatytułowanej "Skarby Izerów". Wernisaż odbędzie się w Domu Kultury "Bakara" we Wrocławiu przy ul. Różanej 4, rozpoczęcie o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż w Artystycznej Galerii Izerskiej

W dniu 17.10.2015 roku o godzinie 15:00 odbył się wernisaż wystawy najlepszych fotografii członków Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody w Artystycznej Galerii Izerskiej. Poniżej kilka wspomnień z wernisażu.

Wspomnienia z II-gich Wrocławskich Spotkań z Fotografią Przyrodniczą

Już po naszym wydarzeniu na którym nie tylko można było wysłuchać naszych prelegentów ale także zobaczyć wystawę zdjęć członków Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografow Przyrody. 

II Wrocławskie Spotkania z Fotografią Przyrodniczą

W imieniu Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Dolnośląskiego oraz Klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego i Radia Wrocław zapraszamy Wszystkich na II Wrocławskie Spotkania z Fotografią Przyrodniczą.
 
 
Podczas sobotniego spotkania zobaczymy pokazy zdjęć i filmów naszych gości, którymi są Joanna Antosik, Mateusz Piesiak, Grzegorz Bobrowicz, Hubert Gajda i Waldemar Grzelak. Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę najlepszych zdjęć członków Okręgu Dolnośląskiego ZPFP. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 w dniu 10.10.2015r. w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej WP przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu.
 
 
Joanna Antosik - ma na koncie pokazy autorskie na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej. Jej diaporamy można było oglądać na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi Chelles Multiphot (Francja), Fantadia w Asolo, Trieste Meets The Multivision Festival oraz Sangiorgiofotografia & Albenga International Photography (Włochy). Jest także laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów diaporam oraz konkursów fotografii przyrodniczej, m.in.: Memorial Maria Luisa (Hiszpania), Ambiente Imagens Dispersas (Portugalia), Oasis Photo Contest (Włochy).
Mateusz Piesiak - młody, zdolny, wrocławski fotograf, który zajął I miejsce najbardziej prestiżowym konkursie w Europie, Wildlife Photographer of the Year 2011 w kategorii wiekowej 11-14 lat oraz tytuł Young Wildlife Photographer of the Year 2011.
Grzegorz Bobrowicz – fotograf z 20-letnim doświadczeniem. Do tej pory wydał jedenaście książek i albumów o przyrodzie Polski. Jego zdjęcia ukazują się regularnie w prasie przyrodniczej i współpracuje z krajowymi i zagranicznymi magazynami takimi jak: Echa Leśne, Jeager, Łowiec Polski, National Geographic Polska, naturFoto, Ptaki Polski itp.
Hubert Gajda – Leśnik z wykształcenia, duszący się smogiem w stolicy Wielkopolski. Od najmłodszych lat zapalony przyrodnik. Eksperymentuje z technikami fotografowania, wspinając się na drzewa, zagrzebując się w szuwarach, czy wodując na fototratwie. Dąży do znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak być bliżej, jak czuć wyraźniej i jak być przy tym wszystkim niewidzialnym.
Waldemar Grzelak - nauczyciel, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia "Nowy Młyn" - Kolonii Artystycznej w Szklarskiej Porębie. Fotografią zajmuje się od 1967 r. Początkowo związany z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym. Przez 20 lat prowadził własną pracownię fotograficzną. Wystawiał w kraju i za granicą, jest laureatem wielu nagród.
parent menu item not found: "130"