HeaderSearchForm

Dzikie, piękne, polskie! Otwarty konkurs fotograficzny - edycja 2021

 
Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza, drugi rok z rzędu, do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.
Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, zasługuje na naszą uwagę i ochronę. Z myślą o tym aby zachęcić uczestników konkursu do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej, ZPFP po raz pierwszy zorganizował ten konkurs w roku jubileuszu 25-lecia działalności Stowarzyszenia (1995-2020). Ubiegłoroczna edycja konkursu spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem fotografów przyrody z całego Kraju co zachęciło organizatorów do ogłodszenia kolejnej jej edycji - 2021.
Do konkursu „Dzikie, piękne, polskie” można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia wykonane na terenie Polski i przedstawiające dziką przyrodę, bez elementów powstałych w wyniku działalności człowieka. Fotografie będą oceniane przez zespół jurorów złożony z doświadczonych fotografów przyrody – autorów albumów i laureatów konkursów fotograficznych.
Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników i miłośniczek fotografii oraz ojczystej przyrody, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe i niepełnoletnie – zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: Dorośli i Młodzież.
Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2021 roku. Szczegółowy regulamin konkursu wraz z instrukcją wysyłania zgłoszeń można pobrać ze strony ZPFP.
Na tegorocznych zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez ZPFP i partnerów Związku. Wyniki konkursu zostaną uroczyście ogłoszone w drugim dniu XVII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2021”  w Izabelinie pod Warszawą w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. W tym samym dniu odbędzie się wręczenie nagród.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2021
Ogłoszenie wyników: 21 listopada 2021 podczas Festiwalu Wizje Natury 2021
Do pobrania:

Regulamin konkursu

Oświadczenie opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej

Kodeks Etyczny ZPFP


Weź udział w konkursie i promuj fotografię oraz piękno polskiej przyrody!
 
parent menu item not found: "130"