HeaderSearchForm

O nas

ZPFP w 2020 roku świętuje 25 lat swego istnienia. Liczy około 480 pasjonatów fotografii przyrodniczej, zrzeszonych w 13 okręgach, spośród których największy jest mazowiecki (nieco ponad 100 członków), który będzie świętować swój 25 jubileusz rok później. Do związku należeć może każdy fotografujący, bez względu na wykonywany zawód, wykształcenie, miejsce zamieszkania itp. Osoby poniżej 15 roku życia muszą mieć zgodę rodziców, by do nas przystąpić.
W dziale Informacje zamieszczamy dla kandydatów wszystkie ważne informacje na temat warunków i procedury przyjmowania.

Okręg Mazowiecki organizuje spotkania, wystawy, plenery oraz wewnętrzny konkurs na Fotografa Roku, którego efekty prezentujemy zwykle wczesną wiosną na wystawie w warszawskim Muzeum Ziemi PAN. W 2020 roku robimy to wirtualnie na naszej stronie i profilu na facebooku.

ZPFP przywiązuje dużą wagę do zasad etycznych w fotografii, zebranych w 2004 roku w Kodeksie Etycznym ZPFP. Od 15 lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury z otwartym konkursem pokazów zdjęć przyrodniczych. Natomiast od 2002 roku konkurs wewnętrzny na fotografie roku.

Zapraszamy!
parent menu item not found: "130"