HeaderSearchForm

Sierpniowe spotkanie z fotografią w Zajączkach 12-14 sierpnia 2016r.


Sierpniowe spotkanie w Stadninie koni zimnokrwistych w Zajączkach miało być połączeniem integracji z dużą dawką fotografowania. Zaplanowane były wyjście w dolinę Pasłęki, plener w stadzie potężnych koni zimnokrwistych, nocna fotografia perseidów, malowniczy zachód słońca, ognisko i dyskusja na temat nadesłanych zdjęć. Pogoda jednak zadecydowała i dała nam czas na odpoczynek, wszak wakacje to czas wypoczynku.

Niebo przykryło się grubą kołderką i zachodu słońca nie było widać. Nie poszliśmy jednak na łatwiznę i kilku najwytrwalszych sprawdzało jak się przedstawia niebo w środku nocy, gdy wysyp perseidów miał być największy. Pobudki nie było ani w nocy, ani przed wschodem słońca. Dzień powitał nas mżawką, a końskie rżenie wyciągnęło z łóżka tylko nielicznych.
Po śniadaniu część ekipy pojechała sprawdzić co się dzieje nad Pasłęką. Druga część plenerowiczów została na dziedzińcu fotografując zmagania młodych ogierów. Dzięki właścicielowi i pracownikom stadniny mogliśmy podziwiać spędzanie stada z pastwiska. Galopujące klacze i kilkumiesięczne źrebaki prezentowały się wspaniale. W gospodarstwie rezydował niewielki, uroczy kociak o tymczasowym imieniu Kermit, który zawładną sercami wszystkich, zarówno dzieci, jak i dorosłych a nawet… polubił go jamnik :) Kociak był doskonałym modelem i pozował do zdjęć w różnych układach…na ramieniu, na szybie, na drzewie…:) Popołudnie spędziliśmy na omawianiu zdjęć, a wieczór przy blasku i cieple ogniska.  
Gospodarzom bardzo dziękujemy za gościnę i mamy nadzieję na dalszą współpracę :)

parent menu item not found: "130"