HeaderSearchForm

Warsztaty fotografii przyrodniczej w Wągrowcu

Fotografia przyrodnicza to niezapomniane spotkania z bogactwem Flory i Fauny, to obcowanie ze światłem, które w magiczny sposób zmienia otaczający nas świat, to w końcu łapanie ulotnych chwil i nadawanie im nieśmiertelności pod postacią zdjęć.
W minioną sobotę (17.02.2018) foto-przyrodniczego życia posmakowali Uczestnicy Warsztatów Fotograficznych w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Podczas warsztatów  przybliżone zostały  nie tylko podstawy fotografii przyrodniczej, ale i etyka tejże fotografii.
Niebezpieczeństwa czyhające na fotografa w terenie, niezbędny sprzęt, wybór tematu, poznawanie gatunku, perspektywa w fotografowaniu ptaków, reguła trójpodziału, wybór tła, maskowanie w terenie, fotografowanie w ogrodzie i z tratwy, światło oraz pory roku w fotografii przyrodniczej, to tylko niektóre z poruszonych zagadnień. Warsztaty umiliły odgłosy żaby moczarowej, rzekotki, kumaka nizinnego, żurawia, bielika oraz bączka. Warto dodać, iż ogólne poruszenie wywołał nasz Kolega Przemysław Degórski, prezentując "strój fotografa ptaków". :)
Część teoretyczną wieńczył mini-plener nad pobliskim jeziorem, które delikatnie skute lodem dostarczyło Uczestnikom różnorodnych tematów zdjeciowych. Czekała nas także i niespodzianka pod postacią śladów bobrowej wyżerki oraz stadka raniuszków.
Dziękujemy wszystkim, że zaszczycili nas swoją obecnością. Do zobaczenia w terenie! :)
Pozwólcie, że resztę dopowie krótka foto-relacja.

 
parent menu item not found: "130"