HeaderSearchForm

Cezary Korkosz - Wizje Natury 2017

Urodził się w Stargardzie Szczecińskim. Z wykształcenia zootechnik i pedagog, natomiast z zamiłowania to przyrodnik i podróżnik. Zawodowo związany z filmem i fotografią. Ekspert Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz koordynator Komitetu Ochrony Orłów na Pomorzu Zachodnim. Poprzez swoje prace promuje działania na rzecz ochrony polskiej przyrody. Współpracuje z wydawnictwami zajmującymi się przyrodą i jej ochroną, związany z agencjami fotograficznymi w Polsce i za granicą. 
Współpracuje z Telewizją Polską między innymi przy zdjęciach do cyklu filmów pt. ”Ocalony Świat”, „Tajemnice koron drzew”, „Sekretne życie żurawia”. Jest autorem kilku książek i albumów między innymi „Wilk skryty wędrowiec”, „Bóbr zapobiegliwy gospodarz”, „Żubr władca absolutny”, „Rybołów ginące piękno”. Ponadto jest autorem cyklu diaporam przyrodniczych dla Parków Narodowych i Krajobrazowych, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Nationalpark Unteres. Prowadzi prelekcje i pokazy o tematyce przyrodniczej i podróżniczej dla nadleśnictw, szkół oraz leśnych kompleksów promocyjnych. 
Cezary Korkosz jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody autorem wystaw, pokazów indywidualnych i zbiorowych laureatem nagród i wyróżnień.
www.cezarykorkosz.pl  
www.bayangol.pl
www.koo.org.pl
 
 
parent menu item not found: "130"