Zapraszamy na spotkanie - 20 listopada 2019

Zapraszamy na listopadowe spotkanie członków ZPFP i sympatyków fotografii przyrodniczej. Porozmawiamy o sprawach bieżących, powspominamy festiwal w Izabelinie, rozstrzygniemy kolejną edycję Ligi Fotografów. Głównym tematem wieczoru będzie fotografia nocna i astrofotografia, o której opowie ze szczegółami Tomek Buczko, który w tym temacie się specjalizuje. Naprawdę warto zajrzeć i posłuchać!
 

Rozstrzygnięcie konkursu na Fotografa Roku 2019

Na zakończonym właśnie XV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury", zostały ogłoszone wyniki konkursu na Fotografa Roku ZPFP 2019. Miło nam poinformować, że w gronie finalistów znalazło się siedmiu członków naszego okręgu:
Adriana Bogdanowska - I miejsce w kategorii Inne Zwierzęta
Bogusław Czarnecki - II miejsce w kategorii Owady i pajęczaki
Piotr Szewczyk - II miejsce w kategorii Ptaki
Michał Ludwiczak - wyróżnienie w kategorii Inne zwierzęta
Adam Mańka - wyróżnienie w kategorii Ptaki
Małgorzata Markuszewska - wyróżnienie w kategorii Impresje
Michał Stanecki - wyróżnienie w kategorii Ssaki
Ponadto do finału zakwalifikowały się prace:
Adriany Bogdanowskiej - w kategorii Owady i Pajęczaki
Tomasza Buczko - w kategorii Krajobraz
Macieja Cichosza - w kategorii Krajobraz
Sebastiana Sołtyszewskiego - w kategorii Ptaki
Gratulujemy!

Zobacz nagrodzone prace...

Świat w naszych rękach - wystawa w CH Tulipan


Zapraszamy na ekologiczną wystawę „Świat W Naszych Rękach” autorstwa członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na fotografiach przedstawiono związek człowieka z otaczającą go przyrodą – jego wpływ na środowisko i to, jak bardzo w nie ingeruje. Wystawa zmusza do refleksji i pokazuje, że problem niszczenia ziemi nie ma jedynie wymiaru globalnego, ale również ten bardziej lokalny – istnieje na każdym kroku, także w domu, w parku, w miejscu pracy czy na wakacjach. Obejrzyjcie wystawę, by zrozumieć, że trzeba zacząć od siebie, żeby zmienić świat.
Zdjęcia wykonali fotografowie zrzeszeni w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Są to osoby w różnym wieku, które łączy pasja do przyrody i jej uwieczniania na zdjęciach. Swoimi zdjęciami uwrażliwiają na piękno flory i fauny, i w ten sposób nakłaniają ludzi do jej ochrony.
Zapraszamy na wystawę zarówno dzieci, jak i dorosłych! Wstęp na wystawę jest wolny.
Centrum Handlowe Tulipan
al. Piłsudskiego 94
92-202 Łódź
 

Zebranie okręgu - październik 2019

Zebranie w październiku rozpoczęło się doskonałą wiadomością. Decyzją Zarządu Okręgu do naszego grona zostały przyjęte dwie nowe członkinie Ania Ogar i Asia Kowalska. :-) Decyzja została przyjęta zbiorowym aplauzem wszystkich obecnych.
Następne punkty programu, nie wzbudziły już może tak wielkiego entuzjazmu, ale również były interesujące. ;-)
W najbliższym czasie w Centrum Handlowym "Tulipan" zostanie zaprezentowana wystawa członków naszego Okręgu poświęcona ratowaniu środowiska naturalnego. Tytuł wystawy -  "Świat w naszych rękach". Na wystawę składa się zestaw zdjęć, przedstawiających relacje pomiędzy człowiekiem i przyrodą. To dobra inicjatywa, bo dzięki lokalizacji wystawy, będą mogły ją zobaczyć tłumy ludzi - klientów CH "Tulipan". Mamy nadzieję, że to początek współpracy z centrami handlowymi i nasze zdjęcia, zawisną również w innych tego typu placówkach w Łodzi.

Czytaj więcej...

Asia i Ania nowymi członkiniami naszego okręgu.

Po zapoznaniu się z przedstawionymi deklaracjami członkowskimi i analizie aktywności kandydatów, Zarząd Okręgu Łódzkiego ZPFP na posiedzeniu w dniu 19 września 2019 roku podjął decyzję o przyjęciu w poczet członków Okręgu Łódzkiego ZPFP:
• Anny Ogar (nr legitymacji OŁ/3067),
• Joanny Pasowicz-Kowalskiej (nr legitymacji OŁ/3068).
Asia i Ania tylko formalnie dołączyły do naszego zespołu od września, bo już od wielu miesięcy czynnie uczestniczą w pracach Okręgu, biorą udział w plenerach, prezentują swoje zdjęcia na zebraniach. Życzymy naszym koleżankom wielu sukcesów i przyjemności z uprawiania fotograficznego hobby. :-)

Zebranie okręgu - wrzesień 2019

Frekwencja na pierwszym spotkaniu w nowym sezonie świadczyła o tym, że wakacje jeszcze nie dla wszystkich się skończyły. ;-) Wielu z naszych członków nie wróciło jeszcze z fotograficznych wojaży, dlatego zebranie odbyło się w dość kameralnym gronie.
W części organizacyjnej Tomek Buczko opowiadał o planach ekspansji w Internecie. Dopracowywana jest koncepcja stworzenia specjalnego, zamkniętego profilu na Facebooku dla członków ZPFP, na którym poddawane byłyby ocenie zdjęcia publikowane przez naszych fotografów. Wyselekcjonowane w ten sposób najlepsze zdjęcia, będą  później prezentowane  na Instagramie.

Czytaj więcej...

Liga fotografów - podsumowanie sezonu 2018/2019

We wrześniu 2018 rozpoczęliśmy drugi sezon współzawodnictwa w okręgowej Lidze Fotografów
Nasz konkurs polega na wybieraniu co miesiąc zdjęcia przyrodniczego, które najlepiej ilustruje zadany wcześniej temat. W zabawie mogą wziąć udział nie tylko członkowie naszego okręgu, ale wszyscy sympatycy fotografii przyrodniczej. Na zebraniach okręgowych wybieramy najlepsze prace, a pierwsze trzy zdjęcia są premiowane ligowymi punktami. Suma punktów na koniec sezonu decyduje o zwycięstwie.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Podobnie jak w poprzednim sezonie, do końca nie było wiadomo kto wygra. O miejscu na podium zadecydowało ostatnie głosowanie.
Laureatami sezonu 2018 - 2019 zostali:
1. Krzysztof Korc
2. Marek Sykuła
3. Marian Jarosiński
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom naszej zabawy. We wrześniu rozpoczynamy nowy sezon.
Wszystkie zgłoszone w poszczególnych miesiącach zdjęcia znajdziecie na tej witrynie w menu "Archiwum 2018/2019" a kompletna tabela wyników i linki do wyróżnionych prac są TUTAJ.
 
 
parent menu item not found: "130"