HeaderSearchForm

 

Spotkanie Okręgu Krakowskiego ZPFP - 23.09.19

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Okręgu Krakowskiego ZPFP w którego programie m.in.:
- prezentacja zdjęć wykonanych przez naszych członków w trakcie przerwy wakacyjnej,
- prezentacja zdjęć przyrodniczych sympatyków okręgu (dla odważnych:-) ),
- dyskusja i luźne rozmowy na temat fotografii przyrodniczej i planów okręgu,
Startujemy 23.09.19 o 18:00 ,Wstęp wolny
Do zobaczenia
 

"PUSZCZA" Wystawa fotografii Patrycji Wąsikowskiej

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „PUSZCZA” autorstwa naszej najmłodszej koleżanki Patrycji Wąsikowskiej który odbędzie się 23.05.2019 o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach , ul. Bocheńska 26.
Patrycja jest wielką miłośniczką i popularyzatorką Puszczy Niepołomickiej i wspólnie ze swoją siostrą prowadzi stronę www.puszczaniepolomicka.pl . Jej artykułu o przyrodzie Puszczy Niepołomickiej publikowane są m.in. na łamach Gazety Niepołomickiej.
Oto jak autorka zachęca do obejrzenia jej prac:
„Opowieść o dzikiej przyrodzie Puszczy Niepołomickiej, to opowieść o kontakcie z naturą i o życiu wyjątkowych bohaterów. Tutaj każdy ma swój czas, swoje miejsce i osobliwą historię. Krajobrazy nieskalane ludzką ręką, niedostępne bagna i dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. To niewielki świat o który warto się troszczyć i który swoimi zdjęciami chcę pokazywać. Pasja utrwalania na zdjęciach piękna natury to mój sposób na nieustanne odkrywanie jej tajemnic.
Na wystawie prezentuję zdjęcia powstałe na terenie położonym w widłach Wisły i Raby, który był niegdyś częścią wielkiego kompleksu leśnego, rozciągającego się od północnej Kotliny Sandomierskiej aż po dolinę Sanu. Niepołomna – bo od tego staropolskiego słowa wywodzi się nazwa Puszczy Niepołomickiej – była w przeszłości lasem niedostępnym, trudnym do zdobycia i wytrzebienia. Choć teraz dużo się zmieniło, to w naszym lesie wciąż można znaleźć kawałek tej prawdziwej, dzikiej puszczy.
Fotografia przyrodnicza, to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. Wymaga cierpliwości, dobrego zmysłu obserwacji i samozaparcia. W tej pasji trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze wróci się czystym bądź suchym. To długie godziny spędzone w ukryciu, przemoczone ubranie, komary i kleszcze. To także wiedza, wytrwałość i poświęcenie, ale przede wszystkim zamiłowanie do świata natury i chęć nieustannego pokazywania jej piękna.”
Patrycja Wąsikowska

Czytaj więcej...

Beata Ostachowicz nagrodzona podczas X Przeglądu Diaporam Górskich

Podczas X Przeglądu Diaporam Górskich zorganizowanego w Łódzkim Domu Kultury w ramach corocznych Dni Gór przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Łódzki diaporama Beaty Ostachowicz zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie Okręgu Krakowskiego ZPFP

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej na najbliższe spotkanie Okręgu Krakowskiego ZPFP w którego programie m.in.:
- Spacer po zacisznym Magurskim Parku Narodowym w obiektywie Dominiki Kustosz,
- Szwajcarskie krajobrazy - Dominika Kustosz,
- Fotorelacja z ogólnopolskiego pleneru ZPFP w Bieszczadzkim Parku Narodowym - Paweł Wrona i Leopold Grela,
- "Puszcza" zaproszenie na wystawę fotografii Patrycji Wąsikowskiej,
- Przegląd wiosennych zdjęć członków okręgu oraz sympatyków,
- Dyskusja i rozmowy o fotografii oraz najbliższym Walnym Zjeździe Delegatów ZPFP,
Start 13.05.19 o godzinie 18:00 , sala nr 004.
Do zobaczenia
 

Fotograf Roku 2019 Okręgu Krakowskiego ZPFP

Jury w składzie: Małgorzata Książkiewicz, Karol Woźniakowski, Jerzy Grzesiak przyznało następujące nagrody:
FOTOGRAF ROKU 2019 - PAWEŁ WRONA "OKNO NA PODWÓRZE"
 

Czytaj więcej...

Wystawa "Barwy Świata Przyrody 2019"

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i fascynatów fotografii przyrodniczej na kolejną edycję naszej dorocznej wystawy "Barwy Świata Przyrody 2019" Uroczysty wernisaż połączony z prezentacją pokazów cyfrowych o tematyce przyrodniczej odbędzie się 07.03.2018 o godzinie 18:00 w NCK w Krakowie. Wystawie będzie towarzyszył piękny katalog zawierający wybrane prace z wystawy. Wstęp wolny.
W wystawie udział biorą: Bartłomiej Cichoń, Robert Cieślik, Andrzej Dajek, Leopold Grela, Adam Gutowicz, Dominika Kustosz, Janusz Mazalon, Beata Ostachowicz, Patrycja Wąsikowska, Tomasz Wilk, Anna Jędra-Wojciechowska, Dariusz Wojciechowski, Paweł Wrona.
 
 

Wystawa Barwy Świata Przyrody 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i fascynatów fotografii przyrodniczej na kolejną edycję naszej dorocznej wystawy "Barwy Świata Przyrody 2018" Uroczysty wernisaż połączony z prezentacją pokazów cyfrowych o tematyce przyrodniczej odbędzie się 08.03.2018 o godzinie 18:00 w NCK w Krakowie. Wystawie będzie towarzyszył przepiękny katalog zawierający wszystkie 50 prac 17 autorów. Wstęp wolny.
W wystawie udział biorą: Bartłomiej Cichoń, Robert Cieślik, Andrzej Dajek, Leopold Grela, Emilia Grzędzicka, Adam Gutowicz, Dominika Kustosz, Janusz Mazalon, Beata Ostachowicz, Tomasz Rusinek, Rafał Stankiewicz, Patrycja Wąsikowska, Tomasz Wilk, Anna Jędra-Wojciechowska, Dariusz Wojciechowski, Mirosław Wróblewski, Paweł Wrona.

Fotograf Roku Okręgu Krakowskiego ZPFP 2018 - Wyniki

Wyniki konkursu Fotograf Roku OK ZPFP 2018
Jury w składzie Ewa Kacperek, Maciej Pietrzak, Michał Ludwiczak, przyznało następujące nagrody
FOTOGRAF ROKU 2018 – Bartłomiej Cichoń ( Ognisty las)

Czytaj więcej...

Finał konkursu FOTOGRAF ROKU 2018 OK ZPFP

Okręg Krakowski  Związku Polskich Fotografów Przyrody serdecznie zaprasza wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej na uroczystość rozstrzygnięcia konkursu FOTOGRAF ROKU 2018 .
Do konkursu zgłoszono ponad 400 zdjęć z różnych zakątków Polski oraz całego świata.
Oceny zdjęć dokonało Jury w składzie:
Ewa Kacperek – Przewodnicząca (Okręg Mazowiecki ZPFP)
Maciej Pietrzak (Prezes Okręgu Wielkopolskiego ZPFP)
Michał Ludwiczak(Prezes Okręgu Łódzkiego ZPFP)
Uroczystość odbędzie się 10.02.2018 w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w miejscowości Skała
Początek uroczystości:  13:00
Wstęp wolny.
Skrócony plan imprezy przedstawia się następująco:
- przywitanie wszystkich zgromadzonych osób,
- prezentacja zdjęć zgłoszonych do konkursu w 9 kategoriach,
- przerwa kawowa,
- prezentacja zdjęć zaproszonego gościa, którym będzie Tymoteusz Podwyszyński (http://www.podwyszynski.eu/)
- przerwa na dyskusję oraz poczęstunek,
- ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów,
- zakończenie imprezy,
Serdecznie zapraszamy
 

Nowa Huta z lotu ptaka - Wystawa zdjęć Bartłomieja Cichonia

Z ogromną radością zapraszamy na wystawę „Nowa Huta z lotu ptaka” Bartłomieja Cichonia

Zdjęcia są efektem połączenia dwóch pasji — latania i fotografii. Podczas lotów motoparalotnią Bartłomiej Cichoń dociera do ukrytych miejsc, dostępnych tylko nielicznym. Zdjęcia powstały na przestrzeni kilku lat, w różnych porach roku. Dzięki temu udało się ukazać jedyny w swoim rodzaju obraz Nowej Huty pełnej szafirowych jezior, ognistych hałd i rdzawych wysp.

Wystawę można oglądać od 10 grudnia 2017 do 31 stycznia 2018 r.

Wernisaż wystawy z udziałem Bartłomieja Cichonia niedziela, 10 grudnia 2017, g. 18:00
Wstęp wolny!

Fotograf Roku ZPFP 2017 - sukcesy naszych

Ogólnopolski konkurs na Fotografa Roku ZPFP 2017 został rozstrzygnięty, serdecznie gratulujemy laureatom i zdobywcy Grand Prix. Miło nam również poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się członkowie Okręgu Krakowskiego ZPFP. Poniżej lista z podziałem na kategorie konkursu. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z wernisażu wystawy OK ZPFP w Magurskim Parku Narodowym

Zapraszamy na fotorelację z wernisażu wystawy zdjęć Okręgu Krakowskiego ZPFP w Magurskim Parku Narodowym który odbył sie w dniu 01.05.17. Zdjęcia: Bartłomiej Cichoń

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"